Iszlámtudomány minor képzés

2008.07.31.

Napjainkban mind komolyabb értéke van az iszlám vallásával és civilizációjával kapcsolatos hiteles ismereteknek, ezért iszlámtudomány minor képzést indítunk az egyetem hallgatói részére.

Szeretnénk felhívni figyelmüket, hogy szeptembertől lehetőség van a minor program felvételére. Különösen ajánljuk ezt a képzést a történelem, a modern nemzetközi tanulmányok, a politológia szakos hallgatók részére, de más szakok hallgatói is gazdagíthatják alapszakjuk végzése során szerzett ismereteiket az iszlámtudomány minor szakkal. Képzésünk a modern művelt arab nyelvet, az iszlám történetét, irodalmát, az iszlám középkori és modern mozgalmait foglalja magába.

A képzésre való jelentkezés előzetes nyelvismeretet nem igényel! A hallgatók a minor szak elvégzése után, jó tanulmányi eredményekkel és egy pótév közbeiktatásával az iszlámtudomány MA képzésben is folytathatják a tanulmányaikat.

2024. máj.
Mit kell tudni a TDK előtt és után?
Danubianum 317
PPKE BTK HÖK x Piknik x Szemeszterzáró
Margitsziget, Doboz
XV. Magyar Ókortudományi Konferencia