Prima Junior díjat kapott oktatónk

2009.01.13.

Adorjáni Zsolt, az MTA Ókortudományi Kutatócsoportjának tudományos segédmunkatársa és tanszékünk óraadó tanára is az idei díjazottak között.

Oktatott tárgyai: görög és latin nyelv- és stílusgyakorlat, görög metrika. Tanulmányai magyar és német nyelven jelennek meg az Antik Tanulmányok és az Acta Antiqua köteteiben. Tevékeny tagja az Ókortudományi Társaságnak, a Societas Europaea Studiosorum Classicae Philologiae magyarországi szervezetének és a Pro Scientia Aranyérmesek Társaságának.

Ezt a díjat minden évben az a tíz tehetséges fiatal kapja, akik a magyar oktatás és köznevelés területén, koruk ellenére, nagyon sokat tesznek a szakma presztízsének és elfogadottságának növelése érdekében.