Állt a bál a Pázmányon!

2012.05.04.

Kommunikációs Bál címmel rendezte meg intézetünk idei szakestjét szerda délután. Elegáns miliő, változatos műsor, felejthetetlen hangulat. Tanárok és diákok együtt ünnepeltek, ismét!

Öltönyben feszítő fiúk és kisestélyiben tipegő lányok kezdték feltölteni a termet. Asztalokon pislákoló mécsesek, bársonykanapén pihenő, hófehér báli ruhát viselő lányok, illatozó orgonacsokrok kölcsönöztek ékes hangulatot az estnek. Szolid, ám de ízléses dekoráció varázsolta el a vendégeket a bálok és estélyek világába.

Fél hat körül az aulában felállított asztaloknál bár hézagosan, de szép számmal várakoztak a kommunikáció szak hallgatói és oktatói. Az est műsorvezetői a másodéves Ádám Orsolya és Számadó Péter a bál színében, a visszafogottan hűvös és elegáns lila színű öltözetben léptek „színpadra”. A nyitóbeszédet az este főszervezője, Antal Zsolt tanár úr mondta el, aki beszédében hangsúlyozta: a szakest különlegessége, hogy idén ünnepel utoljára közösen a BA és az MA szak

Ezután a tavalyi Mozdul a Pázmány! című rendezvény győzteseinek járó kupát Havasi Zsolt vette át a Hallgatói Önkormányzat egy tagjától. Majd nosztalgiára csábítottak a szervezők, hiszen az elmúlt évek szakestjeiből készült videót és képeket tekinthettük meg. A közönség soraiban ülő diákok a 2009-es, 2010-es és 2011-es kommunikációs szakesteket megörökítő fényképek láttán vidáman idézték fel egykori élményeiket. Ezután tanárparódiával nevetetett meg bennünket Szabó Dániel, aki Kovács Ákos tanár úr és Pilló Ákos hangján szólalt meg. Marti Zoltán pedig Anta Zsolt tanár úr bőrébe bújt, a lelkes diáklány szerepét Sokcsevits Hanna formálta meg. A műsor közti szünetben a bál szépét lehetett szavazni, a korona hamar gazdára talált, az elsőéves Rupp Patríciát választották a legszebbnek.

A műsor második részében a Pázmány Néptáncegyüttes Borsa zenekar dalaira adta elő táncát. A Harry Potter és a Tűz serlege című film báljelenete pedig igazán meghozta a bálozáshoz mindenki kedvét. Az ire a pontot az Hijo de la luna dalra eltáncolt meseszép keringő tette fel. Kovács Ákos intézetvezető úr beszéde zárta a műsorokat, és egyben nyitotta meg a bál valódi részét, a táncot.

Keringővel kezdődött meg a buli, majd diszkóba torkollott az este. Csakhamar szinte teljesen megtelt a táncparkett, nem sokkal később tűsarkú cipők és nyakkendők repültek a magasba, majd pihentek meg a sarokban. A hangulat egészen felhőtlenre sikeredett, a tánc és mulatság végül fél tizenegykor ért véget.

Az egyetemi élet különleges és üdítő színfoltjának számító szakestek új lehetőséget biztosítanak, hogy diákok és tanárok jobban megismerjék egymást. A hétköznapok monotonitásából néhány pillanatra kiszakadva együtt érezhették jól magukat. A mindig megújuló tematikának, a piliscsabai campus barátságos környezetének, vagy a szakon tanulók és tanítók mind erősebb kohéziójának köszönhetően:  a kommunikáció immár nem csak egy szak a bölcsészkari palettáról, hanem valódi közösség!

Képek a http://www.mediakapu.hu/album/showAlbum/id/74 és a https://www.facebook.com/photo.php?fbid=446747838685144&set=a.446747758685152.124447.163306673695930&type=1&theater oldalakon találhatóak.