JUBILEUMI PR TÚRA

2013.05.23.

A túrán eddigi legnagyobb létszámban – 59 fő – képviseltette magát a PR szakirány. Az út során a hallgatók szaktársaik és tanáraik autójában utazva élhették át a közel négy órás út örömét, amely Tiszabecsre, a Vidám Delfin Panzióba vezetett. A későbbiekben kiderült: minél több ággyal rendelkezett egy szoba, annál valószínűbb volt, hogy lakói más szobák fürdőszoba használatáért könyörögnek.

A hátsó háznál volt a hétvége egyik legfőbb helyszíne, egy nagy pavilon, amely alatt padok sorakoztak. A rendezvényünk első estéje vetítéssel kezdődött: megnézhettük az előző kirándulások képeit, valamint meghallgattuk a hozzájuk kötődő beszámolókat. Ezt követően először Antal Zsolt tanár úr beszélt nekünk a szakirány és rendezvényeinek összetartó, egymást segítő tevékenységéről, majd az öregdiákokat hallgattuk meg arról, hogy nekik mit jelent a PR szakirány, mit kaptak az egyetemtől, a diákjaitól, a tanáraitól és az intézet dolgozóitól. A gólyák is mikrofonhoz jutottak, hogy megosszák első gondolataikat, bemutatkozzanak a felsőbb éveseknek.

A közel 15 km-es evezés során ismét megtanultuk, hogy a pr túrák nagyon komolyan erősítik a csapatszellemet, összetartást és azt, hogyan tudunk együtt dolgozni egymásért és nem egymás ellen.

Az evezést követte a hagyományos grillezés, majd bemutatásra került a szakirány új kisfilmje is, amely bár nem volt tökéletes, mégis osztatlan sikert aratott.

A túra zárásaként a gyakornokok meglepetéssel készültek: minden tekintett egyszerre fordult a sötét ég felé, amint megpillantották a tűzijáték fényeit.

A túra zárónapján lehetőségünk volt megnézni a Túr bukógátját, Kölcsey Ferenc sírját, valamint a csarodai református templomot.

A tavaszi PR-túra egyik nagyon várt eseménye az Év PR-se díj átadása. A jubileumi túrához méltóan idén két hallgató is magáénak mondhatja e díjat:

Lehoczki Sára – harmadéves PR és újságírás szakirányos hallgató – díja: „tökéletes gyermek"

Guzsik Bernadett – volt PR szakirányos hallgató – díja: „győzedelmes szépség"