Pázmányos hallgató az idei Rádiós Korrektúra díjazottjai között

2013.12.04.

Második alkalommal rendezték meg a Rádiós Korrektúra, a hangok versenyének díjkiosztó gáláját. Az egyik legrangosabb magyarországi rádiós szakmai versenyen idén Miniska Zsejke, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának kommunikáció szakos hallgatója, a Pázmány Rádió szerkesztője Hello Tourist! c. rádióriportja különdíjban részesült.

A Nemzeti Táncszínházban megrendezett díjkiosztón több kategóriában adtak át elismeréseket. A tényfeltáró, oknyomozó riportok kategóriájában a Kossuth Rádió A hely című műsora nyerte el az első díjat, az információs hírmagazinok versenyében pedig a Rádió Dabas Térségi Napló c. műsora. A kulturális magazinok és a hangjátékok mezőnyében egyaránt a Kossuth Rádió bizonyult a legjobbnak: a Korkóstoló, ill. Ödön von Horváth: Korunk gyermeke c. hangjáték végzett az élen. A portré kategóriát a Petőfi Rádió, a reggeli szórakoztató műsorokét a Class FM nyerte.

Különdíjat kapott még a Bartók Rádión futó Miénk a mikrofon! című műsor, a Lánchíd Rádión Magyarok - Gyimesfelsőlok c. alkotása, valamint a Kossuth Rádió Roma kulturális magazinjának alkotóműhelye. A legnépszerűbb rádió a 89.5 Music FM lett. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság valamint az Antenna Hungária Zrt. támogatásával meghirdetett verseny célja a rádiózás népszerűsítése és elismertetése mind szélesebb körben. Az idei felhívásra száznál is több nevezés érkezett, aminek tükrében külön büszkeség egyetemünk hallgatójának elismerése.