Rádiósaink Devecseren

2010.11.26.

A Pázmány Rádió munkatársai működtetik a Közös Hullámhossz Hírszolgálatot (KHH) Devecseren.

A vörösiszap katasztrófa után három nappal bejelentette a Szabad Rádiók Magyarországi Szervezete, hogy elindítják a KHH-t. Jelenleg a Kommunikáció és Média Intézet rádió szakirányos hallgatói végeznek önkéntes munkát az Ajka környékén fogható rádióban. A Pázmány Rádióban is műsort szerkesztő és vezető hallgatóink november 1-től hetente váltják egymást hármas csoportokban, egészen december közepéig. Nem csak a stúdiómunkában vesznek részt, hanem védőfelszerelésben a környéket is járják, hogy az alapítók szándékának megfelelően a rádió igazi "elektronikus üzenő falként" működjön.

Devecseri életképek

A KHH megalapítása és működtetése több médium érdeklődését is felkeltette, ezeket az alábbi linkeken elolvashatjátok.

On-line médiumok:

Médiapiac: Állandósulna a Vörösiszap Rádió

Hvg.hu: Egyetemisták a devecseri rádióban

Napló-online: Iszapömlés- Egyetemisták a devecseri rádióban

MAKÚSZ honalp: Pázmányos önkéntesek a devecseri rádióban

Zalai Hírlap.hu: Egyetemisták a devecseri rádióban

Emasa: Egyetemisták a devecseri "iszaprádióban"

Nyomtatott sajtó:  Ajkai szó (2010.11.12.)

A Pázmányosok Devecseren honlapon követhetik rádiósaink mindennapjait Devecseren.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport