Szakirányválasztási időszak: 2013. április 2. 9.00 - 2013. április 10. 15.00

2013.03.13.

Az egyes szakirányokhoz tartozó tárgyak felvételére csak azok a hallgatók lesznek jogosultak, akik az illető szakirányra sikeresen jelentkeztek, ezért kérünk mindenkit, hogy ne feledkezzen meg a fenti határidőn belül szakirányt választani, illetve értesítse az esetlegesen külföldi részképzésen részt vevő hallgatótársait is a választás határidejéről.

Szakirányt választani választási időszakon kívül a Tanulmányi Bizottság engedélyével lehet a megfelelő díj befizetése mellett,

Szakirányon történő regisztrációját a Tanulmányi Osztályon leadott írásbeli nyilatkozatával – saját felelősségére – bármikor visszavonhatja, új regisztrációt azonban csak a soron következő szakirányválasztási időszakban tehet.

Kinek kell április 10-ig szakirányt választani?

Szakirányt azok a Kommunikáció- és médiatudomány szakos BA képzésben részt vevő hallgatók választhatnak, akiknek még nincs szakiránya  - a mostani félévet is beleszámítva - legalább 2 aktív félévük van.

A szakirányos tárgyak felvételére a következő tárgyfelvételi időszaktól lesz lehetőség!

Legalább egy szakirány elvégzése minden hallgatónak kötelező. A BA alapképzésben egy hallgató legfeljebb két szakirányt végezhet, ezek felvétele azonban történhet párhuzamosan is.

Választható szakirányok:

- Újságírás szakirány
- Rádiós és televíziós újságírás szakirány
- Film és videó tanulmányok szakirány

- Közkapcsolatok szakirány (PR)

levelező tagozaton:

Közkapcsolatok szakirányMultimédia szakirány

A jelentkezés menete a Neptunban:

A jelentkezés alapján a Neptun jegyzi a választás sorrendjét (1. szakirány, 2. szakirány), melyet a hallgató csak a szakirányválasztási időszakban módosíthat. Ennek gyakorlati jelentősége abban az esetben van, ha valamely szakirányon túljelentkezés lenne, mely esetben a szakirányt 1. helyen megjelölők élveznek elsőbbséget, majd a másodikként választók a jelentkezés időbeli sorrendje szerint kerülhetnek be az adott szakirány kapacitásának erejéig.

Amennyiben nincs túljelentkezés a szakirányokon, a hallgató által választott két szakirány között nincsen különbség.