A Lengyel Tanszék professzorának magas kitüntetése

2017.07.01.

Magas, nagy presztízsű kitüntetésben és elismerésben részesült Michael Moser, ismert szlavista nyelvész, a Lengyel Tanszék egyetemi tanára. A neves professzor rövid időn belül két kitüntetést vehetett át az ukrán nyelvészet és kultúra kutatásában elért kiemelkedő teljesítményéért. A Nemzetközi Ivan Franko Alapítvány ukrán, osztrák, lengyel és amerikai tudósokból álló zsűrije "New Contributions to the History of Ukrainian Language" című, Kanadában megjelent monográfiájáért Michael Mosernak ítélte oda az idei Nemzetközi Ivan Franko díjat, amely jelentős pénzjutalommal is jár.
2017. június 30-án pedig Michael Moser a Tarasz Sevcsenko Kijevi nemzeti Egyetem díszdoktora lett.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport