Rangos kitüntésben részesült oktatónk

2022.06.02.

Piotr Glinski lengyel kormányfőhelyettes, kulturális és örökségvédelmi miniszter köszöntőlevelében kiemelte: a műfordítók "ablakot nyitnak egy idegen nyelv falába, amelyen keresztül az olvasók a világ minden tájáról betekinthetnek, megismerhetik Lengyelországot és a lengyeleket, megtudhatnak valamit életünkről, történelmünkről és kultúránkról".

Pálfalvi Lajost több fordítónemzedék nevelőjeként tartják számon, magyarra ültetett át számos kortárs lengyel szépirodalmi alkotást, többek között a Nobel-díjas szerzők, Olga Tokarczuk és Czeslaw Milosz, valamint Witold Gombrowicz, Józef Mackiewicz és Antoni Libera műveit. Jelenleg a neves lengyel történész, Andrzej Nowak Lengyelország története című monumentális, többkötetes munkája fordításán dolgozik.

Gratulálunk a díjhoz!

04.
"A Föld nem tud futni." Rendszerváltás vidéken
Sophianum 112