Személyesség, (új) tárgyiasság, és képiség

2023.01.11.

Személyesség, (új) tárgyiasság és képiség
Irodalomtudományi konferencia Kabdebó Lóránt emlékére

A Modern Líraelméleti és Líratörténeti Kutatócsoport (MLLK) a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Irodalomtudományi Doktori Iskolája, a Miskolci Egyetem és a pozsonyi székhelyű Irodalmi Szemle folyóirat támogatásával 2022. december 9-10-én Személyesség, (új) tárgyiasság és képiség címmel nagyszabású konferenciát rendezett a tavaly januárban elhunyt Kabdebó Lóránt irodalomtudós professzor emlékére. A konferencián, melyen a magyar irodalomtudomány számos szakembere – köztük akadémikusok, egyetemi oktatók, kutató tanárok és doktoranduszok – vettek részt, negyvenhét előadás hangzott el. A konferencia anyagából tanulmánykötetet kívánunk megjelentetni.

17.
Gondoskodás: Lelkiség és vezetés
PPKE JÁK, BTK
18.