Új tudományos könyv a Magyar irodalomtudományi Tanszék oktatójának szerkesztésében

2024.03.04.

Megjelent A varázsló kertje. Tanulmányok Csáth Gézáról c. kötet (szerk: Molnár Eszter Edina, Parádi Andrea, Radvánszky Anikó, PIM, Bp., 2023)

A Petőfi Irodalmi Múzeum CsáthA varázsló halála címmel emlékkiállítást rendezett az író halálának 100. évfordulója alkalmából, majd a KRE BTK Magyar Nyelv-, Irodalom- és Kultúratudományi Intézettel és a PPKE BTK Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézettel közösen Csáth Géza életművéhez kapcsolódó interdiszciplináris tanácskozást szervezett. A konferencia anyagából összeállított tanulmánykötet a komparatisztikai és intermediális műelemzésektől a hatástörténeti összefüggéseket vizsgáló dolgozatokon át a kultúr- és művelődéstörténeti megközelítésekig ívelő széles spektrumon vizsgálja az író életművét.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport