Új folyóiratunk: Nyelvelmélet és Nyelvleírás

2026.03.16.

A korábbi sikeres konferenciakötetek megalapozták egy új elektronikus folyóirat elindítását. 

Lehet, hogy egy kép erről: telefon és , szöveg, amely így szól: „ÉS NYELVELMÉLET NYELVLEÍRÁS LINGUISTIC THEORY LINGUISTICTHEORYANDDESCRIPTION AND DESCRIPTION l.évfolyam 1 Volume 1.szám R Issuel folyóirat AJournal Nyelvészeti ofL N L Linguistics”
Megjelent a Nyelvelmélet és Nyelvleírás folyóirat első száma, amely a nyelvészeti kutatás különböző területeiről közöl tanulmányokat. A lapszám írásai a nyelv szerkezetének, használatának és változatainak vizsgálatát állítják középpontba, elméleti és leíró megközelítéseket egyaránt alkalmazva.
A folyóirat célja, hogy fórumot biztosítson a magyar és nemzetközi nyelvészeti kutatás számára, különös tekintettel azokra a munkákra, amelyek a nyelvelmélet és a nyelvleírás kapcsolatát vizsgálják. A most megjelent első szám tanulmányai a nyelvtani jelenségek, a nyelvhasználat, valamint a nyelvi változatosság kérdéseit tárgyalják különböző módszertani megközelítésekből.
A Nyelvelmélet és Nyelvleírás lektorált tudományos folyóirat, amely magyar és angol nyelvű tanulmányokat is megjelentet, hozzájárulva a hazai és nemzetközi nyelvészeti párbeszédéhez.
A folyóirat egyik szerkesztője tanszékvezetőnk, Nemesi Attila László, a szerkesztőbizottság tagjai között pedig Ludányi Zsófia tanárnő is szerepel.
A teljes lapszám szabadon elérhető a folyóirat honlapján:

Események

14.
2026. aug.
BTK
Art Week
Esztergom
17.
2026. szept.
BTK
Nyugtalan Közel-Kelet: Izrael és a palesztin önrendelkezés
Danubianum
08.
2026. okt.
BTK
Az Izrael/Palesztina konfliktus békés megoldásának körvonalai és előfeltételei
Danubianum
16.
2026. okt.
BTK
Dosztojevszkij olvasatai. Hallgatói és doktoranduszi konferencia
Danubianum 111
18.
2026. nov.
BTK
A keleti blokk és a közel-keleti térség az 1970-es és 1980-as években magyar levéltári források fényében
Danubianum
02.
2026. dec.
BTK
A marokkói diaszpórapolitika Európában
Danubianum
További események
szechenyi-img-alt