Pázmányos kapta az idei Kubinyi András-Díjat

2015.01.30.

2015. január 28-án hatodik alkalommal került sor a Kubinyi András-Díj átadására a Budavári Palota Gótikus termében.

A díjat és a vele járó érmet Szaszkó Elek, a Karinthy Frigyes Két Tanítási Nyelvű Gimnázium történész tanára kapta A Szeri Pósafiak. Egy alföldi előkelő család története a 14-15. században c. munkájáért és a középkortudomány terén nyújtott tudományos teljesítményéért. A pályamű a díjazottnak a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Történelemtudományi Doktori Iskola keretében, Rácz György témavezetésével készített, 2014-ben megvédett PhD értekezése.

A Kubinyi András Középkortudományi Alapítvány pályázatát olyan fiatal (40. életévet be nem töltött) kutatók számára írják ki, akiknek kutatási területe a középkori magyar történelem, régészet vagy más, ezekhez kapcsolódó tudományterület. Az ösztöndíjra pályázni lehetett egy megjelent vagy megvédett munkával (könyv, tanulmány, disszertáció, szakdolgozat), vagy publikálatlan dolgozattal, melynek témája a magyar középkor vagy annak egyetemes történeti kapcsolatai, és amely alapkutatásokon, forrásfeltáráson alapuló új eredményeket tartalmaz.

Az idén negyedik alkalommal odaítélt Kubinyi András Ifjúsági Díjat Pető Zsuzsa, a CEU Középkori Tanszék régész doktorandusza nyerte The Medieval Landscape of the Pauline Monasteries in the Pilis Forest c. pályaművéért.
A díjazott az oklevél mellett az ELTE Régészettudományi Intézetének köszönhetően könyvjutalomban részesült.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport