Digitális bölcsészet és Budapest Időgép – online adatbázisok, és ami mögöttük van

2019.04.01.

Az online térképeken a jelenben manapság bárki barangolhat, de mi a helyzet, ha a múltba tekintenénk vissza? Már létezik és működik a felület, amin keresztül megvizsgálhatjuk Budapest 50, 100 vagy akár több száz évvel ezelőtti állapotát, sőt házakra, intézményekre, személyekre is könnyedén rákereshetünk. A közgyűjteményi feldolgozás és az iratok folyamatos digitalizálása ma már lehetővé teszi, hogy akár az iratok konkrét őrzési helyétől távol fotók, térképek, iratok, levelek segítségével ismerkedhessünk primer forrásból a múltunkkal. A történelmi, humán tudományok területén folytatott kutatások új dimenzióját nyitja meg a Budapest Időgép és társai.

A nemzetközi élvonalban is előkelő helyet elfoglaló projektről a haza sajtóban többek között a We love budapest és az Index is tudósított már.

Az online felületeket ismerteti Telek Ágnes, a levéltári sétát vezeti Mautner Zoltán, Budapest Főváros Levéltára munkatársai.

Helyszín : Budapest Főváros Levéltára, Budapest, Teve u. 3-5, 1139
Időpont : 2019. április 4. csütörtök 16 óra

23.
Nemes Nagy Ágnes Olvasókör
Danubianum 315
28.
STaPs 21
Sophianum
28.
BTK
Mesterséges intelligencia: Veszélyforrás vagy segítség?
Iohanneum 213.
04.
"A Föld nem tud futni." Rendszerváltás vidéken
Sophianum 112