Az Orosz Tanszék demonstrátori pályázatot hirdet a 2023-24-es tanévben

2023.04.17.

Pályázat az Orosz Tanszék demonstrátori tisztségének betöltésére a 2023-24-es tanévben

Az Orosz Tanszék pályázatot hirdet demonstrátori tisztség betöltésére. A demonstrátorok foglalkoztatásának célja az arra alkalmas hallgatók bevonása valamely szak vagy oktatási szervezeti egység oktató és tudományos munkájába, a hatékonyabb működés elősegítése, illetve az oktatói és kutatói utánpótlás nevelése érdekében.

A demonstrátor feladatai: a demonstrátor feladatkörébe tartozhat különösen: a) Az oktatáshoz kapcsolódó kutatási és szakmai előkészítő feladatok, és az ezekhez kapcsolódó adminisztráció ellátása. b) Az adott szakterületen működő - hazai és nemzetközi - tudományos diákköri szervezetekkel való kapcsolattartás. c) A hallgatókkal való kapcsolattartás, tájékoztatás. d) A vizsgáztatás lebonyolításával kapcsolatos előkészítő, adminisztratív és technikai feladatok ellátása. (3) A demonstrátori tevékenység semmiképp sem terjedhet ki tanóra (előadás, szeminárium, gyakorlat stb.) megtartására, a Neptun rendszerben az oktatóknak vagy adminisztrátoroknak fenntartott feladatok ellátására, illetve az érdemi vizsgáztatásra.

Pályázatot nyújthat be minden, az alapképzésben, mesterképzésben részt vevő hallgató, aki a) az adott félévben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik, b) korábban legalább két aktív féléven keresztül tanulmányokat folytatott a Karon, c) kiemelkedő eredményekkel rendelkezik, d) vele szemben a Kar fegyelmi büntetést nem alkalmazott, e) megfelelő oktatói ajánlással rendelkezik.

A pályázat tartalma: max. 1 oldalas CV és max. 1 oldalas motivációs levél, amelyben a pályázó röviden kifejti, miért szeretné vállalni a feladatot.

A demonstrátori kinevezés egy tanévre szól, és tetszőleges alkalommal megújítható. A demonstrátori tisztség csak önkéntesen vállalható, díjazással nem jár.

A pályázatok beadási határideje: 2023. júl. 8.

A pályázatokat kérjük zárt borítékban a Közép-Európa Intézet titkársága eljuttatni. A borítékra kérjük írják rá: „demonstrátori pályázata – Orosz Tanszék”

Dr. habil Horváth Géza

tanszékvezető egyetemi docens s.k.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport