Fiatal történészek nemzetközi műhelykonferenciája (Salzburg, 2014. október 2-4.)

2014.10.11.

Az évente megrendezésre kerülő nemzetközi műhelykonferenciát, amelynek 2013 tavaszán a piliscsabai Campus adott otthont, idén október 2-a és 4-e között Salzburgban tartották. A rendezvény szervezői a Salzburgi Egyetem Kora Újkori Történeti Tanszéke (Prof. Dr. Arno Strohmeyer), a bécsi székhelyű Osztrák Történetkutató Intézet (Institut für Österreichische Geschichtsforshung – Prof. dr. Thomas Winkelbauer), a Bécsi Magyar Történeti Intézet (dr. Szabó Csaba), valamint a PPKE BTK Történettudományi Intézete (dr. Forgó András) voltak. A konferenciára hat ország (Ausztria, Bulgária, Csehország, Magyarország, Szlovénia és Ukrajna) tizenegy egyeteméről érkeztek fiatal kutatók. Magyarországot az ELTE BTK és a Szegedi Tudományegyetem egy-egy doktorandusza, valamint a PPKE BTK Történelemtudományi Doktori Iskolájának két hallgatója, Fazekas Ibolya és Hende Fanni képviselte. Az előadások a kora újkori krízishelyzetekről és azok megoldási kísérleteiről szóltak. A szakmai program mellett a résztvevők megismerkedhettek Salzburg, valamint a német-osztrák határvidék szépségeivel és kulináris élményeivel is. Az eddigi gyakorlatnak megfelelően az idei konferencián elhangzott előadások szerkesztett változatai is megjelennek nyomtatásban.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport