Utazás a Szentföldre

2019.12.18.

Az oktatókból és kutatókból álló csoport a négy napos szentföldi látogatás során felkereste a kereszténység szempontjából jelentős helyszíneket szakszerű vezetés kíséretében.

A betlehemi Születés Temploma, a jeruzsálemi Szent Anna templom és a Népek temploma, Mária sírja, valamint az Elszenderülés Temploma (amelyben magyar mozaik is helyet kapott) mellett ellátogattak a Getszemáni-kertbe és végigjárták a Via Dolorosa stációit is. Az út fénypontja a Szent Sír bazilika meglátogatása volt, ahol vasárnap éjjel egy közös virrasztáson vehettek részt a bezárt templomban.

A visszaindulás előtt a csoport ellátogatott a Yad Vashem intézetbe is, ahol megtekintették a világ egyik legnagyobb holokauszt-kiállítását.A születés temploma

A szent sír bazilika

04.
"A Föld nem tud futni." Rendszerváltás vidéken