Új tagjait köszöntötte a Pázmány BTK Alumni Tanácsa

2025.04.16.

2025. április 14-én ismételten összeült a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának Alumni Tanácsa. Az ülés keretében a résztvevők visszatekintettek az elmúlt időszakra, megvitatták az aktuális kérdéseket, valamint új tagokat is köszöntöttek a testületben. 

A Tanács elsőként köszönetét fejezte ki a korábbi tagoknak (Joó Kinga, Koltay Anna, Al Halabi Suleiman, Bácsatyai Dániel, Fodor Richárd, Jancsó András, Kucsera Tamás és Schanda Tamás), akik az elmúlt időszakban áldozatos munkájukkal támogatták a kar alumniközösségének építését. 

Az ő munkájukat folytatva a megújuló Alumni Tanácsban hét új tag kezdte meg tevékenységét: 

Szilvay Gergely, aki kommunikáció, történelem és történelemtanári tanulmányokat folytatott a Pázmány BTK-n (2001–2008), majd 2020-ban politikatudományból szerzett PhD-fokozatot. Szakmai pályafutása a Magyar Nemzet Online-nál, az Inforádiónál, a Magyar Kurírnál is meghatározó volt. Jelenleg a Mandinernél főmunkatársa, valamint a Rubicon Intézet tudományos munkatársa. 

 

Lengyel Nóra, aki a történelem BA és történelem-magyartanár MA képzések elvégzése után 2025-ben védte meg doktori disszertációját az ELTE Történelemtudományi Doktori Iskolájában. 

 

Nyikos László, aki 2002 és 2010 között kommunikáció, valamint magyar nyelv és irodalom szakokon tanult, és 2007–2010 között a PPKE BTK Hallgatói Önkormányzatának elnöke volt. Immár 15 éve pedig Polgárdi város polgármestere. 

 

Both Miklós, esztétika-kommunikáció szakos alumnus (2001–2008), a Hagyományok Háza főigazgatója, elismert zenész, Fonogram-díjas előadó, aki a 2010-es évektől kezdve népzene- és néprajz kutatással foglalkozik. 

 

Réger Ádám, történelem–magyartanár szakos végzettséget szerzett hallgatónk (2004–2011), aki jelenleg irodalomtudományi doktoranduszként tevékenykedik, s mindeközben a Gödöllői Premontrei Iskolaközpont tanára, valamint a PPKE BTK Vitéz János Tanárképző Központ óraadó oktatója. 

 

Martí Zoltán, aki kommunikáció- és médiatudomány szakon végzett 2014-ben, a 777blog.hu alapító főszerkesztője, (2024-től) az MTVA Online Igazgatóságának vezetője, az M4 Sport riportere. Több szakmai díj birtokosa, köztük az MSÚSZ nívódíj (2023), az MTVA Év riportere (2022) és a Szalézi Szent Ferenc díj (2023) birtokosa. 

 

Lánczky István, az Avicenna Közel-Keleti Kutatások Intézetének igazgatóhelyettese, aki karunkon arab-latin szakon tanult (2003–2012), majd 2020-ban nyelvtudományból szerzett doktori fokozatot. 

 

Az ülés során a tagok áttekintették a 2025 februárjában lezajlott felvételi jelentkezési időszak számadatait év tavaszi félévének kari eseményeit, valamint egyeztettek az éves Alumni rendezvények szervezéséről. Szó esett az Alumni kapcsolattartás új formáiról is, amelyek célja, hogy az öregdiákok még aktívabban vehessenek részt a Kar életében. 

A megbeszélés jó hangulatban, építő jellegű hozzászólásokkal zárult, a résztvevők pedig elkötelezetten folytatják munkájukat a Pázmány BTK alumniközösségének további erősítése érdekében. 

Események

05.
2025. ápr.
BTK
Alkalmassági vizsgára felkészítő tanfolyam
Esztergom, Iohanneum 213
24.
2025. ápr.
BTK
WorldCom Youth Meeting Budapest 2025
Danubianum
25.
2025. ápr.
BTK
Kafka100
Sophianum 111–112
25.
2025. ápr.
BTK
Kert és lelkiség a régi Magyarországon – XVIII. Lelkiségtörténeti Konferencia
Sophianum 108
29.
2025. ápr.
BTK
Üzleti etika Magyarországon – Ahogy a kamarák, a vállalkozók és az egyetemi szféra látja
Sophianum, Jelenits István terem
29.
2025. ápr.
BTK
TDK szeminárium 2 – 2025. április-május
Danubianum
További események
szechenyi-img-alt