A mesterséges intelligencia lehetőségei a köznevelésben

2024.12.09.

2024. december 5-én került sor a Pázmány Pedagógus Klub Esztergom rendezvényére, ahol az előadás középpontjában a mesterséges intelligencia (MI) és annak köznevelésben betöltött szerepe állt. Az esemény célja az volt, hogy a résztvevő pedagógusok megismerjék a MI történeti aspektusait, majd pedig a MI lehetőségeit az oktatásban.

Az előadáson szóba kerültek etikai kérdések és az oktatási szakemberek megfelelő képzése, amelyek elengedhetetlenek az új technológiák felelősségteljes használatához.

Az előadás hasznos inspirációval szolgált minden résztvevő számára, és megerősítette a kollégákat abban, hogy az MI nem csupán technológiai újdonság, hanem egy hatékony eszköz a tanulás-tanítás folyamatának megújításában.

Köszönjük a tartalmas előadást Fodor Richárd kollégánknak!

Események

17.
2026. ápr.
BTK
Álom a régi magyarországi lelkiségben
Sophianum 108
18.
2026. ápr.
BTK
Alkalmassági vizsgára felkészítő tanfolyam
Iohanneum Díszterem
20.
2026. ápr.
BTK
PPKE BTK HÖK x tavaszi adományok
Danubianum
20.
2026. ápr.
BTK
Befogadó iskola – különbözőségekben is közösség. Társadalmi sokszínűség és esélyteremtés a tanításban
Sophianum 111
21.
2026. ápr.
BTK
TDK kurzus 2026 tavaszán
Danubianum
22.
2026. ápr.
BTK
Középkori Esték - Latinitas Hungarica
Danubianum
További események
szechenyi-img-alt