AI – KULCS – Mesterséges intelligencia a tanteremben

2026.03.18.

2026. március 16-án hétfőn 17 órakor került megrendezésre Budapesten a Pázmány Pedagógus Klub következő rendezvénye, amelynek témája a mesterséges intelligencia oktatási felhasználása volt.

Az esemény középpontjában az állt, hogy a pedagógusok miként tudják a mesterséges intelligencián alapuló eszközöket tudatosan, hatékonyan és felelősen alkalmazni.

Az előadást Szabó Márta Mária a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium történelem-német szakos pedagógusa tartotta, aki szemléletes gyakorlati példákon keresztül mutatta be, hogyan segítheti a mesterséges intelligencia a pedagógusok mindennapi munkáját – többek között a tananyagkészítést, dolgozatjavítást, a differenciálást és a kreatív tanulási feladatok tervezését. A résztvevők különböző digitális eszközökkel, konkrét módszertani ötletekkel ismerkedhettek meg, amelyek azonnal alkalmazhatók a tantermi gyakorlatban.  Az előadó hangsúlyozta a tanári hitelesség szerepét, valamint a pedagógus közösségek kollektív, innovatív munkájának fontosságát.

Az interaktív program lehetőséget adott a közös gondolkodásra arról, hogyan alakíthatja át a mesterséges intelligencia az oktatás jövőjét.

Az eseményen közel hetven fő vett részt, a házigazda Tóthné dr. Aszalai Anett egyetemi docens volt.

Tóthné dr. Aszalai Anett
egyetemi docens
Pázmány Péter Katolikus Egyetem BTK
Vitéz János Neveléstudományi és Pedagógusképző Intézet
Gyógypedagógus-képző Tanszék

 

Események

25.
2026. jún.
BTK
XII. Fraknói Nyári Akadémia
Magyar Tudományos Akadémia PAB-székház
23.
2026. júl.
BTK
Diplomaátadó ünnepség
Szent István-bazilika
16.
2026. okt.
BTK
Dosztojevszkij olvasatai. Hallgatói és doktoranduszi konferencia
Danubianum 111
További események
szechenyi-img-alt