Szegedi Kirándulás

2026.04.24.

A Vitéz János Neveléstudományi és Tanárképző Intézet hallgatóival és oktatóival 2026 április 16-án tanulmányi kiránduláson vettünk részt Szegeden.

Gyógypedagógus hallgatóink Hosszu Timea intézetvezetővel az Odú Központ Pedagógiai Szakszolgálati Intézmény munkáját ismerték meg, tanárszakos hallgatóink Torgyik Judit tanszékvezetővel, Karainé Gombocz Orsolya és Moldován Szilvia tanárnőkkel a Dugonics András Piarista Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium munkájába tekintettek be. Két óraadó kollégánk is csatlakozott a csapatunkhoz. Albert Gábor és Fodor Gábor tanár urak személyes szegedi történeteikkel színesítették kirándulásunkat.

Az intézménylátogatások során mindannyian értékes ismeretekkel és új szakmai szempontokkal gazdagodtunk.

A szakmai program után városnézésre is sor került. Jártunk a Szegedi Dómban, 302 lépcsőn át felmentünk a toronyba, megtekintettük az egyháztörténeti gyűjteményt,

a Klebersberg Kuno Kiállítást, valamint a szegedi papucskészítés hagyományairól szóló tárlatot is.

Események

25.
2026. jún.
BTK
Biblioterápia nyílt nap
Danubianum 007
26.
2026. jún.
BTK
A Nyelvtudományi Doktori Iskola házi doktoranduszkonferenciája
Danubianum -107
23.
2026. júl.
BTK
Diplomaátadó ünnepség
Szent István-bazilika
16.
2026. okt.
BTK
Dosztojevszkij olvasatai. Hallgatói és doktoranduszi konferencia
Danubianum 111
További események
szechenyi-img-alt