Fordítástudományi témájú vendégelőadások

2017.02.11.
A 2017. tavaszi félévben Tanszékünk vendégei lesznek:

Heltai Pál mesterkurzust tart március 10-én és 17-én 14:00-kor (Sop, John Lukacs terem)
Fordításnyelv, fordítási univerzálék, explicitáció, és Formulaszerű nyelvhasználat a fordításban címmel.

Kerekasztal-beszélgetés a fordítóképzésről
A beszélgetés résztvevői: Lance Hewson és Ian MacKenzie (Genfi Egyetem), Heltai Pál, Dróth Júlia, Klaudy Kinga, Sellei Iván, Szabó Csilla, Fischer Márta, Balogh Dorka, Almási Anikó
Időpont: március 20. 16.00 Sop 205

Andrew Chesterman előadása április 5-én 18 órakor
Translation Criticism
Az esemény honlapja: http://btk.ppke.hu/karunkrol/hirek/translation-criticism
Az előadásra a John Lukacs terem korlátozott befogadóképessége miatt regisztrálni kell! Kattintson ide a regisztációhoz! Facebook-esemény

Sebnem Susam-Saraeva (Edinburgh-i Egyetem) április 27-én 14.00-kor (Sop 206)
Előadásának címe: Translation, Politics and Music
(Egybekötve a MŰ - FORDÍTÁS - KULTÚRA konferenciával, melyet a Romanisztikai Intézet szervez (2017. április 27-28.) a Hieronymus fordítástudományi kutatócsoport részvételével.)

Begona Rodriguez (Portsmouthi Egyetem): Távoktatás a fordítóképzésben, május 11. (csüt.) 16.00
Egyeztetés a határokon túli magyarok számára tervezett, távoktatásban megvalósuló fordítóképzésről

Zimányi Krisztina (Universidad de Guanajuato, Mexikó) előadásai:
  • május 22. 10.00 (Sop 204): Voluntary translation projects with student participation
  • május 25. 10.00 (Sop 204): The use of mother tongue in the language classroom - conceptualisation through a translation theory framework

Május 22-25. között intézetünk vendége Dr. Zimányi Krisztina, a mexikói Universidad de Guanajuato oktatója, aki a hét során két előadást is tart. Május 22-én 10 órakor Voluntary translation projects with student participation címmel az Angol Nyelvpedagógiai és Fordítástudományi Tanszék oktatóinak és hallgatóinak tart nyilvános előadást, május 25-én pedig a tanszék oktatóival vesz részt közös kerekasztal-beszélgetésen, melynek témája: The use of mother tongue in the language classroom - conceptualisation through a translation theory framework.

Az Örökkévalóság megörökítése: a jeruzsálemi örmény fotográfia
Magyar Képzőmüvészeti Egyetem
Sophianum 111-112