Tantárgy adatlapja

Felelős szervezeti egység: Nemzetközi és Politikatudományi Intézet
Tárgyfelelős oktató: Borza Natália Ildikó
Tárgyleírás:

Ennek a szakszövegírás kurzusnak a célja olyan szakszövegek előállítására való felkészítés, amelyekre a hallgatóknak tanulmányaik és jövőbeni munkájuk során szükségük lehet. A kurzus során a hallgatók megismerkednek az írási folyamat fontos lépéseivel, a különböző műfajok (esszé, vélemény, szemináriumi dolgozat, szakdolgozat) stílusjegyeivel, valamint nyelvi, formai és tartalmi követelményeivel.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN):

Kötelező irodalom:

Bailey S., Academic Writing: A Handbook for International Students, London, Routledge, 2011. ISBN 0-203-83165-9

McCarthy M., O’Dell F., Academic Vocabulary in Use, Cambridge, Cambridge University Press, 2008. ISBN-13 978-0-521-68939-7.

Ajánlott irodalom:

Cox C., Hill D., EAP Now English for Academic Purposes Student’s Book 2nd Edition, Pearson Longman, 2011. ISBN 9781442528499

A tárgy az alábbi képzéseken vehető fel

politikatudomány BMLT-XPO mesterképzés (MA/MSc) Levelező magyar 4 félév BTK