Tantárgy adatlapja

Tárgy neve: Bevezetés az irodalomba: versolvasó szeminárium
Tárgy kódja: BBNTI18700
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/0/0
Kreditérték: 2
Az oktatás nyelve: magyar
Követelmény típus: Gyakorlati jegy
Felelős kar: BTK
Felelős szervezeti egység: Vitéz János Tanárképző Központ
Tárgyfelelős oktató: Dr. Tárnok Attila Gyula
Tárgyleírás:

Az egyetemet elvégző, tanító szakos hallgató számára az egyik legfontosabb (ha nem az egyetlen) mód a megszerzett nyelvismeret szinten tartására az olvasás lesz, ezért a bevezető szintű, angol nyelvű irodalomtanítás fő célja a felkészítés az önálló olvasásra. A fokozatosan egyre nehezebb és terjedelmesebb autentikus szövegek ezt a nyelvi készségfejlesztést szolgálják oly módon, hogy segítik a hallgatót átlépni azt a küszöböt, amely a haladó szintű, de nyelvtanulók számára adaptált szövegek és az anyanyelvi befogadó számára szánt szövegek között van. Szemelvények a 19-20. század angol költészetéből. Követelmények: aktív órai részvétel, órai röpdolgozatok.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Tárnok Attila: Cottlestone Pie: A Selection of Poems for Learners of English, (főiskolai jegyzet, utánnyomás)

Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul

pl.:

a)                 tudása

- Idegen nyelvi műveltségi területen magas szintű (C1) idegen nyelvi kompetenciákkal rendelkezik.

- Megismeri a tanulmányozott célnyelv kultúráját, történelmét, irodalmát.

b)                 képességei

- Elkötelezett a különböző kultúrák megbecsülése iránt, törekszik az együttműködésre, kölcsönösségre, asszertivitásra, segítő kommunikációra.

- Képes a tanulmányozott nyelv tanítására, színvonalas, példaadó idegennyelvi kommunikációra.

A tárgy az alábbi képzéseken vehető fel

tanító BANP-VTI alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali magyar 8 félév BTK
tanító [nemzetiségi tanító (német)] BANP-XTNN alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali magyar 8 félév BTK