Tantárgy adatlapja

Tárgy neve: Multimédia projektfeladat 2. (Tartalomszerkesztés és szolgáltatás )
Tárgy kódja: BBLKM31000
Óraszám: N: 0/0/0, L: 0/10/0
Kreditérték: 3
Az oktatás nyelve: magyar
Követelmény típus: Gyakorlati jegy
Felelős kar: BTK
Felelős szervezeti egység: Kommunikáció- és Médiatudományi Intézet
Tárgyfelelős oktató: Pilló Ákos
Tárgyleírás:

A tantárgy célja:

A tárgy célja a felkészítés a szakirányi képzés folyamatát kísérő és lezáró gyakorlati feladatok elkészítésére. A projektfeladat tanúsítja és ellenőrzi a megszerzett elméleti, illetve gyakorlati tudást, megteremti az egyéni és közösségi feladatok kiválasztásának, megtervezésének, a végrehajtás megszervezésének műhelymunkáját. Az elkészített feladatok az Intézet honlapján (www.mediakapu.hu) bemutatásra kerülnek.

A Pázmány Televízió és a Pázmány Rádió létrehozásával a Kommunikáció Intézet elsődleges célja volt a hallgatók szakmai előmenetelének elősegítése, továbbá az egyetemi tájékoztatásban való részvétel. Az Intézet a televízió és a rádió létrehozásával és működtetésével olyan szakembereket kíván képezni, amelyek a szakmát a lehető legmagasabb szinten űzik, és munkájukban hatékonyan érvényesítik az egyetemi tanulmányok során megismert szellemiséget. Mindezek megvalósításához iránytűként szolgál számára mindaz az érték- és normarendszer, melyet a Pázmány Péter Katolikus Egyetem a hallgatóinak átadni, a külvilág felé pedig kommunikálni kíván.

A projektfeladat és a hozzákapcsolódó projektszeminárium alapvető cél

ja tehát a hallgatók gyakorlati készségeinek fejlesztése. A hallgató és a szeminárium vezetője közösen meghatározzák a félév során elvégzendő konkrét feladatokat. A feladatok végrehajtása a vezető tanár irányításával, annak ellenőrzése mellet, de alapvetően önállóan történik. A gyakorlat végzésének a helyszíne a Pázmány Televízió és a Pázmány Rádió stúdiói.

A tantárgy leírása:

A tantárgy segítséget nyújt a hallgatónak, hogy a rádiózásban és a televíziózásban szükséges gyakorlatot megszerezze, készségeit fejlessze. A hallgatók a feladat elvégzése során a Pázmány Rádió és a Pázmány Televízió munkatársaként a gyakorlati tanárok, mint főszerkesztők irányításával végigjárják az ötlettől a megvalósításig tartó technológiai folyamatot. A gyakorlat alatt a hallgató köteles figyelembe venni a stúdiók működtetéséhez kapcsolódó gyakorlati és etika előírásokat, szabályokat, ill. egyéb egyetemi és intézeti szintű elvárásokat.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

A Projektfeladatok tervezése és kivitelezése csak a szemináriumi egyéni és csoportos interaktív munkával, valamint a kreatív és stábszerű produkciós munkával valósítható meg. Az olvasmányok az egyéb szakirányi szemináriumokhoz kapcsolódnak.

A tárgy az alábbi képzéseken vehető fel

kommunikáció- és médiatudomány BALT-AKM alapképzés (BA/BSc/BProf) Levelező magyar 6 félév BTK