A honfoglalás kor kutatásának legújabb eredményei

2014.03.03.

A Szegedi Tudományegyetem Régészeti Tanszék, az MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont Magyar Őstörténeti Témacsoport és a Martin Opitz Kiadó közös kiadásában megjelent A honfoglalás kor kutatásának legújabb eredményei című tanulmánykötet, Kovács László, a hazai régészettudomány elsősorban a honfoglalás és kora Árpád-kori régészet – véleményem szerint – legkiválóbb szakemberének 70. születésnapjára tisztelgő munka. A kötet a 2007-ben a Magyar Nemzeti Múzeumban megtartott konferencia előadásait adja közre.

Dolgozatunkban a Szerzőtársaimmal a Maros-torkolat nyugati oldalának újabb honfoglalás kori régészeti lelőhelyeit, leleteit mutattuk be, fontos adatokat szolgáltatva a honfoglalás kori temetkezési szokások megítéléséhez (pl. kurgánba, illetve kurgán alá való temetkezés), illetve egy lehetséges, eddig nem bizonyított 10. századi tárgytípus, a lovagló ostor rekonstruálásához.

A kötet elérhető itt →

2024. máj.
Mit kell tudni a TDK előtt és után?
Danubianum 317
PPKE BTK HÖK x Piknik x Szemeszterzáró
Margitsziget, Doboz
XV. Magyar Ókortudományi Konferencia