Angol-Amerikai Intézet

Intézetvezető: Dr. Pintér Károly egyetemi docens, PhD

Szakfelelős: Dr. Almási Zsolt egyetemi docens, PhD

Titkárság: 1111 Budapest, Bertalan Lajos u. 2. (A telephely térképen IDE kattintva tekinthető meg.)

Telefon: +36 70 657 63 01

E-mail: angol@btk.ppke.hu

 

Mit kell tudnom az Anglisztika mesterszakos képzésről? 

A képzés célja, hogy belépőt biztosítson a kultúraközvetítés, az angol nyelvű tudományos és közéleti írás, valamint a kutatás és szerkesztés világába. A hallgatók elsajátíthatnak számos olyan megközelítést, amellyel szövegeket és vizuális tartalmakat tudnak elmélyülten vizsgálni. A képzés a doktori tanulmányok előszobájaként is szolgál.  

Az alapképzésre építve elmélyítjük az angol nyelvű irodalomról és kultúráról szerzett elméleti és történeti ismereteket, valamint a szövegelemző készségeket. Kiscsoportos szemináriumi munka keretében ismertetjük meg hallgatóinkkal a hagyományos és újabb elméleti irányzatokat, beleértve a kortárs populáris és vizuális kultúra vizsgálatának módszereit. Külön figyelmet szentelünk a tudományos kommunikáció különféle fajtáinak, a tudományos esszéírás és a prezentációs technika fejlesztésének. A diplomamunka elkészítése során egy szakértő témavezető útmutatásával elősegíti egy önálló kutatási téma megtalálását, ezen belül saját eredmények létrehozását és azok közzétételét. 

 

Tantervek→


Szakképzettség megnevezése

okleveles anglisztika mesterszakos bölcsész

Képzési idő

4 félév

Képzés nyelve

angol

Munkarend

nappali/levelező

A képzésről

Célunk olyan szakemberek képzése, akik megszerzett elméleti, módszertani, gyakorlati ismereteik birtokában magas szinten ismerik és alkalmazzák az angol nyelvet.

Ismerik az angol nyelvű országok irodalmát, kultúráját, társadalmi-politikai berendezkedését, történelmét, a modern elméleti és alkalmazott nyelvészet alapelveit, főbb irányzatait, kutatási területeit, és azoknak elsősorban az angol nyelvre vonatkoztatott eredményeit.

Képesek az üzleti életben, a médiában, az oktatásban, a könyvkiadásban, a diplomáciában, a nemzetközi kapcsolatokkal foglalkozó intézményekben, az idegenforgalomban, pályázati irodákban és általában a kulturális közéletben alkalmazni megszerzett ismereteiket, tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.

Alkalmasak szakmájuk interdiszciplináris és multidiszciplináris elméleti és gyakorlati művelésére, önálló tudományos és publicisztikai munka végzésére.

Specializációk:
- ír tanulmányok
- angol nyelvű irodalmak és kultúrák

A felvétel feltételei

A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szak:

Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: az anglisztika alapképzési szak.
Meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá: azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.

A mesterképzésbe való belépéshez szükséges minimális kreditek száma 50 kredit a korábbi tanulmányok alapján anglisztikai ismeretkörökből.
A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató ezekből legalább 38 kredittel rendelkezzen. A hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint meg kell szerezni.

A képzés angol nyelven folyik. A mesterképzésbe való belépés feltétele felsőfokú (C1), komplex típusú államilag elismert nyelvvizsga vagy azzal egyenértékű oklevél angol nyelvből.

Felvételi vizsga

A felvételi beszélgetés témája a jelentkező BA szakdolgozata, illetve annak tágabb témaköre lesz.
A beszélgetés célja továbbá a jelentkező motivációjának és általános anglisztikai tájékozottságának felmérése.
A jelentkezőtől kérjük, hogy BA szakdolgozata egy példányát hozza magával.