Intézetvezető: Dr. Pintér Károly egyetemi docens, PhD
Szakfelelős: Dr. Sárdi Csilla, egyetemi docens, PhD
Titkárság: 1111, Budapest, Bertalan Lajos u. 2. (A telephely térképen IDE kattintva tekinthető meg.)
Telefon: +36 70 657 63 01
E-mail: angol@btk.ppke.hu
Szakképzettség megnevezése
okleveles angol nyelvoktató bölcsész
Képzési idő
2 félév
Képzés nyelve
angol
Munkarend
nappali
A képzésről
A szak az angol nyelv tanításához kapcsolódó oktatási, tervezési és fejlesztési feladatok hatékony és sikeres ellátására készít fel. Ezért várjuk azokat, akik szeretnék az angolhoz kapcsolódó ismereteiket tovább mélyíteni, és másokat is szívesen bevezetnének az angol nyelv, a nyelvhasználat és a kultúra rejtelmeibe.
A képzés angol nyelven folyik, és első sorban az angol nyelvtanítás módszertanára fókuszál. Bemutatja a nyelvtanulás jellemzőit és a nyelvtanítás elterjedt módszertani megközelítéseit. Megismertet különböző, eredményesen használható technikákkal az olvasás-, írás-, beszéd- és hallottszöveg-értés fejlesztésére, valamint a nyelvtan, a szókincs és a kiejtés tanítására.
Foglalkozik tananyagfejlesztéssel, a digitális oktatási eszközök értő használatával és a nyelvtudás mérésének, értékelésének módszereivel. Hangsúlyt fektet a szaknyelvtanításra és a kisgyermekek angol tanítására.
A tanórákon szerzett ismereteket és készségeket a hallgatók 60 órás tanítási gyakorlat keretein belül próbálhatják ki és mélyíthetik el.
A képzés során olyan fontos kompetenciák fejlesztése folyik, mint az érthető és hatékony kommunikációs készség oktatási szituációkban, innovatív és jól működő tanítási módszerek alkalmazása, gyors és célravezető megoldások megtalálása a tanítás során felmerülő helyzetekben, hatékony tervezés, valamint megfelelő időgazdálkodás a tanórákon.
A diplomával el lehet helyezkedni a közoktatáson kívül eső oktatási területeken, tehát a felnőttképzésben és a magánszférában, például nyelviskolák, céges nyelvi képzések, nyelvi ovik keretein belül. Külföldön angol nyelvtanárként.
A felvétel feltételei
Felsőfokú (C1) komplex típusú államilag elismert nyelvvizsga vagy azzal egyenértékű oklevél angol nyelvből.
A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok
Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe:
bölcsészettudomány képzési terület, illetve a pedagógusképzés képzési terület alapképzési szakjai (pl. anglisztika alapszakos diploma).
Meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá:
mindazok az alap- és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.
A mesterképzésbe való belépéshez szükséges minimális kreditek száma legalább 50 kredit bölcsészettudományi, illetve neveléstudományi ismeretkörökből.
Felvételi vizsga
A felvételi vizsga szóbeli elbeszélgetésből áll. A beszélgetés angol nyelven folyik, célja a jelentkezők motivációjának és C1 szintű angol nyelvtudásának megállapítása.