Jászay Magda (1920-2009) tanárnőre emlékezünk

2010.05.06.

2010. május 6-án (csütörtök), 18 órától

Helyszín: az Olasz Kultúrintézet előadóterme

(1088 Budapest, Bródy S. u. 8. – Tel.: 483-2040)

Jászay Magda az olasz történelem és az olasz-magyar kapcsolatok kiváló szakértője volt, éveken keresztül dolgozott a budapesti Olasz Kultúrintézetben, oktatott az Eötvös Loránd Tudományegyetem Olasz Tanszékén, és megkapta az Olasz Köztársaság érdemérem Lovagja és Tiszti Keresztje fokozatát. Számos, Olaszország és Magyarország kapcsolatáról, az olasz Risorgimentóról - és annak főszereplőiről, mint Mazzini és Cavour - szóló alapmű szerzője. Jászay Magda feledhetetlen személyiségére és példaértékű munkásságára kollégái és tanítványai, a történelem és kultúra szakemberei emlékeznek, mint Prof. Csorba László (Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója) Prof. Madarász Imre (a Debreceni Egyetem Olasz Tanszékének vezetője) Dr. Tima Renáta (Eötvös Loránd Tudományegyetem, Olasz Tanszék) Dr. Lukácsi Margit (műfordító, italianista).

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport