Együttműködés a PPKE és az MTA BTK között

2014.01.16.

A hosszú távú, kölcsönös szakmai-tudományos együttműködés főként a magyar őstörténeti és a középkori Magyarországra vonatkozó medievisztikai kutatásokhoz kíván alapot teremteni.

A megállapodás felöleli a PPKE és az MTA BTK keretében egyaránt művelt és a megjelölt témákban érdekelt tudományágakat, kutatási irányokat, de különös hangsúllyal a régészeti kutatásokra fókuszál. A két intézmény együtt fog működni hazai és külföldi kutatási projektekben, az ezek megvalósítását biztosító pályázatokon közösen indulnak, valamint kiemelt hangsúlyt helyeznek az egyetemi oktatási-képzési feladatokban való együttműködésre. A tudományos együttműködésre vonatkozó dokumentum szoros összhangban áll a PPKE által 2013-ban elnyert kiemelt egyetem státusszal.

A megállapodás szövege itt olvasható. →

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.