Canada: Current and Future Challenges

2023. nov. 23. 09:00

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Angol-Amerikai Intézete, az ELTE BTK Angol-Amerikai Intézete és a Károli Gáspár Református Egyetem Anglisztika Intézete közös szervezésében valósul meg a Canada: Current and Future Challenges c. konferencia, mely a Kanadai Tanulmányok oktatóinak, hallgatóinak biztosít nemzetközi fórumot arra, hogy legfrissebb kutatási eredményeiket bemutassák.

A konferencián szó lesz Kanada angol és francia nyelvű irodalmáról és kultúrájáról, az őslakosok világáról, a migrációról, az identitáskeresés problémáiról, továbbá lesz filmvetítés és az oktatást érintő műhelybeszélgetés is.

A nemzetközi konferencia az elmúlt 10 évben az ELTE, Károli Gáspár Református Egyetem és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem közös szervezésében valósult meg. A nemzetközi eseményt a kanadai nagykövetség is kiemelt eseményként kezeli, hiszen a Kanada stúdiumok nemzetközi fórumát jelenti ez a szakmai találkozó. A kétnapos konferencia főeladója Don Sparling, a csehországi Masaryk Egyetem professzora. A konferencia ebben az évben nem a Pázmány épületeiben valósul meg, azonban az Angol-Amerikai Intézet társszervezőként hozzájárul a kávészünetek költségéhez és a PPKE logóval ellátott jegyzetfüzetekkel a konferenciamappában. Az Angol-Amerikai Intézet oktatója, Kovács Fruzsina az irodalomtudományi szekcióban tart előadást.