Fényképek →

A három hetes nyári terepi munkák elsősorban a háborúban sérült vártemplom és közvetlen környezete műemléki felújítását előkészítő építészeti és régészeti tudományos dokumentáció elkészítését célozta meg. Ennek keretében került sor a templom és környezetének 3D alakhelyes építészeti felmérésére, amelyet a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemről érkezett építész kollegák és hallgatók részvételével valósult meg. Ehhez kapcsolódóan a projektben részt vevő két egyetem hallgatói elvégezték a háború során jelentős károkat szenvedett gótikus kerengő kőszerkezeteinek 3D-fotogrammetrián alapuló felmérését és elkészítették a tudományos rekonstrukciós dokumentációt. A vár háborúban sérült többi részének adatfelvétele is megtörtént, s megkezdődhetett a tervdokumentáció elkészítése. Emellett sor került a templom és a környező épületek-udvarok talajradaros felmérésére is, melynek során több a későbbi felújítások tervezéséhez fontos középkori vízvezeték nyomvonala került meghatározásra. A templom belsejében elkezdődött a keresztes kori falfestések dokumentációja és mintavételezés történt a laboratóriumi vizsgálatokhoz.