Fényképek

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Régészeti Tanszéke a Kurdisztáni Regionális Kormányzat Régészeti Főigazgatóságával megkötött koncessziós szerződés alapján az Erbili Régészeti Igazgatóság és az erbili Salahaddin Egyetem Régészeti Tanszékével együttműködésben 2014 novemberében megkezdte Dwin várának és környékének régészeti kutatását. Az első terepmunkaszezon a vár és környéke régészeti terepbejárását; az erődítés teljes 3D lézerszkennelését és légifotózását, valamint előzetes építészeti periodizációját végezte el. Emellett geofizikai méréseket is folytattunk a várhegy déli lejtőjén és egy közeli lelőhelyen. A kutatási program első szakaszának partnerei voltak a Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Kar Ipari- és Mezőgazdasági Épülettervezési Tanszékének munkatársai, a Mensor3D szakemberei, a pécsi Janus Pannonius Múzeum és az ArcLand.

A kutatások támogatója a MOL Csoport.

A kurd és magyar csapat kezdi a munkát Dwin várában és környékén.