Emlékkonferencia Kathleen E. Dubs születésének 80. évfordulója alkalmából

2024. nov. 29. 09:00

Kathleen E. Dubs (1944–2011) egyetemi tanár, középkorkutató és irodalomtörténész, a PPKE BTK volt oktatójának emlékére egynapos emlékkonferenciát rendezünk születésének 80. évfordulója alkalmából, hogy ezzel is tisztelegjünk tudományos eredményei és kivételes személyisége előtt.

A Visegrad Fund támogatásával megvalósuló eseményen, mely a Magyar Tudomány Ünnepéhez is kapcsolódik, konferenciaelőadások, kerekasztal-beszélgetések és személyes hangú visszaemlékezések formájában idézzük Egyetemünk volt oktatójának emlékét.

2024-es évben lenne 80 éves Kathleen E. Dubs (1944–2011) egyetemi tanár, középkor-kutató és irodalomtörténész, aki másfél évtizeden át egyetemünk oktatója, az Angol-Amerikai Intézet meghatározó személyisége volt. Amerikában született, de akadémiai pályafutása első fele után Magyarországra költözött, és a PPKE BTK-n valamint a Ružomberoki Katolikus Egyetemen dolgozott 2011-ben bekövetkezett haláláig.

A Visegrad Fund támogatásával megvalósuló projekt keretében az ő emléke előtt tisztelgünk két rendezvénnyel és egy szerkesztett kötettel. A két egynapos rendezvény közül egyet Ružomberokban, egyet Budapesten tartunk, ezek mindegyikén konferenciaelőadásokkal és kerekasztal-beszélgetésekkel emlékezünk volt kollégánkra.

A PPKE BTK Sophianum épületében megrendezendő eseményre a Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódva november 29-én kerül sor. A rendezvényen Kathleen E. Dubs bármely kutatási területéhez (a korai angol irodalom, J.R.R. Tolkien művei és munkássága, stb.) kapcsolódó előadások mellett kerekasztal-beszélgetésekre és személyes hangú visszaemlékezésekre is készülünk.

A Visegrad Fund támogatása lehetőséget ad arra, hogy valódi nemzetközi eszmecsere és tudományos párbeszéd jöjjön létre három ország három intézményének (PPKE BTK, Ružomberoki Katolikus Egyetem, valamint a Brnói Masaryk Egyetem) oktatói részvételével.

Az elhangzott előadásokból egy ünnepi kötetet tervezünk összeállítani, melynek segítségével tovább növelhetjük egyetemünk hírnevét, a Karunkon folyó szakmai munka és kutatási eredményeink ismertségét és elismertségét.