A hazai felsőoktatásban a tehetséggondozás legfontosabb, legjelentősebb formája a tudományos diákköri tevékenység (TDK). Hatvannégy éve indult útjára ezek országos megmérettetése, az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK).
2019 áprilisában a Tanulás- és Tanításmódszertani ─ Tudástechnológiai Szekciót a PPKE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Vitéz János Tanárképző Központja szervezte Esztergomban. Az ügyvezetést Dr. Szőke-Milinte Enikő ügyvezető elnök, Kissné Csorba Erika ügyvezető titkár, Fodor Richárd és Jancsó András hallgatói képviselők látták el.
A konferencia előtt a VJTK az újrahasznosítás jegyében pályázatot hirdetett gyerekek számára. Ennek keretében az Országos Tudományos Diákköri Konferencia emblémáját gondolhatták újra, amelynek hagyományos emblémája a bagoly. A „Re-design – Gondold újra a baglyot!” jeligével meghirdetett pályázaton óvodás, alsó, felső tagozatos és középiskolás kategóriában indulhattak a gyerekek. A pályázat nagy népszerűségnek örvendett: részben helyi, részben az ország más oktatási intézményeiből is csatlakoztak hozzá. Az esemény lehetőséget nyújtott arra is, hogy játékos formában hívja fel a figyelmet a hulladéknak szánt anyagok újrahasználhatóságára, valamint a környezeti szemléletformálás részeként a hulladékképződés megelőzésére. Az alkotásokból készült kiállítást a Johanneum épületében az OTDK résztvevői is megtekinthették.
A Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekció felhívására 153 dolgozat érkezett be. A dolgozatírók 22 tagozatban bizonyíthatták rátermettségüket.
Az ünnepélyes eredményhirdetésre április 17-én délelőtt a Szent Adalbert Központ konferenciatermében került sor.
A PPKE VJTK öt hallgatóval képviselte magát a rendezvényen, akik közül négyen díjat is nyertek:
Fodor Richárd, III. díj felkészítő tanára Dr. Kaposi József
Kuzma Gréta I. díj, felkészítő tanára Dr. Szőke-Milinte Enikő
Alföldi Klaudia különdíj, felkészítő tanára Dr. Szőke-Milinte Enikő
Káldi Csilla Lilla, különdíj, felkészítő tanára Dr. Szőke-Milinte Enikő
Szabó Orsolya Edit, felkészítő tanára Dr. Szőke-Milinte Enikő
Az idei évtől a különdíjakat is jegyzi az OTDT rendszere és a továbbtanulásnál, pályázatoknál értékes pontokat jelentenek az így megszerezett eredmények.
A Konferencia megszervezését az intézet szinte minden munkatársa támogatta, ezúton is köszönet a helytállásukért, továbbá 40 pedagógus hallgató biztosította a hallgatói stábra váró feladatok ellátását, ennek a vezetője Dallman Kristóf tanár szakos hallgató volt, valamint a HÖK részéről Pálfalvi Noémi. Köszönet illeti továbbá Berczeli Réka dékáni titkár és Kissné Csorba Erika rendezvényszervezőnket, az ügyvezető elnökség titkárát, akik fáradhatatlanul segítették a Konferencia sikeres lebonyolítását. Kemény Mária PR –es kollégánk támogatása nélkül, valamint Dr. Radetzki András kommunikációs feladatokat koordináló oktató nélkül a rendezvény nem lehetett volna ilyen színvonalas, nekik is köszönet jár a munkájukért.