OTDK Tanítás – tanulásmódszertan, tudástechnológia szekció – 2019. április

2019.04.15.

A hazai felsőoktatásban a tehetséggondozás legfontosabb, legjelentősebb formája a tudományos diákköri tevékenység (TDK). Hatvannégy éve indult útjára ezek országos megmérettetése, az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK).

A hazai felsőoktatásban a tehetséggondozás legfontosabb, legjelentősebb formája a tudományos diákköri tevékenység (TDK). Hatvannégy éve indult útjára ezek országos megmérettetése, az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK).

2019 áprilisában a Tanulás- és Tanításmódszertani ─ Tudástechnológiai Szekciót a PPKE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Vitéz János Tanárképző Központja szervezte Esztergomban. Az ügyvezetést Dr. Szőke-Milinte Enikő ügyvezető elnök, Kissné Csorba Erika ügyvezető titkár, Fodor Richárd és Jancsó András hallgatói képviselők látták el.

A konferencia előtt a VJTK az újrahasznosítás jegyében pályázatot hirdetett gyerekek számára. Ennek keretében az Országos Tudományos Diákköri Konferencia emblémáját gondolhatták újra, amelynek hagyományos emblémája a bagoly. A „Re-design – Gondold újra a baglyot!” jeligével meghirdetett pályázaton óvodás, alsó, felső tagozatos és középiskolás kategóriában indulhattak a gyerekek. A pályázat nagy népszerűségnek örvendett: részben helyi, részben az ország más oktatási intézményeiből is csatlakoztak hozzá. Az esemény lehetőséget nyújtott arra is, hogy játékos formában hívja fel a figyelmet a hulladéknak szánt anyagok újrahasználhatóságára, valamint a környezeti szemléletformálás részeként a hulladékképződés megelőzésére. Az alkotásokból készült kiállítást a Johanneum épületében az OTDK résztvevői is megtekinthették.

A Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekció felhívására 153 dolgozat érkezett be. A dolgozatírók 22 tagozatban bizonyíthatták rátermettségüket.

Az ünnepélyes eredményhirdetésre április 17-én délelőtt a Szent Adalbert Központ konferenciatermében került sor.

A PPKE VJTK öt hallgatóval képviselte magát a rendezvényen, akik közül négyen díjat is nyertek:

Fodor Richárd, III. díj felkészítő tanára Dr. Kaposi József

Kuzma Gréta I. díj, felkészítő tanára Dr. Szőke-Milinte Enikő

Alföldi Klaudia különdíj, felkészítő tanára Dr. Szőke-Milinte Enikő

Káldi Csilla Lilla, különdíj, felkészítő tanára Dr. Szőke-Milinte Enikő

Szabó Orsolya Edit, felkészítő tanára Dr. Szőke-Milinte Enikő

Az idei évtől a különdíjakat is jegyzi az OTDT rendszere és a továbbtanulásnál, pályázatoknál értékes pontokat jelentenek az így megszerezett eredmények.

A Konferencia megszervezését az intézet szinte minden munkatársa támogatta, ezúton is köszönet a helytállásukért, továbbá 40 pedagógus hallgató biztosította a hallgatói stábra váró feladatok ellátását, ennek a vezetője Dallman Kristóf tanár szakos hallgató volt, valamint a HÖK részéről Pálfalvi Noémi. Köszönet illeti továbbá Berczeli Réka dékáni titkár és Kissné Csorba Erika rendezvényszervezőnket, az ügyvezető elnökség titkárát, akik fáradhatatlanul segítették a Konferencia sikeres lebonyolítását. Kemény Mária PR –es kollégánk támogatása nélkül, valamint Dr. Radetzki András kommunikációs feladatokat koordináló oktató nélkül a rendezvény nem lehetett volna ilyen színvonalas, nekik is köszönet jár a munkájukért.

Fényképek →

Események

13.
2024. nov.
BTK
Középkori Esték/Latinitas Hungarica
Danubianum 317
15.
2024. nov.
BTK
Nemes Nagy Ágnes Olvasókör
Danubianum 504
23.
2024. nov.
BTK
Drámatanári szakmai nap
Danubianum 005 és 007
24.
2024. nov.
BTK
PPKE BTK HÖK x Adománygyűjtés
Danubianum
26.
2024. nov.
BTK
PPKE BTK HÖK x Sportchat
Szenátus Bár
27.
2024. nov.
BTK
Milyen a jó TDK előadás? - Kari Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekció
D 611
További események
szechenyi-img-alt