Pázmány Campus – Junior Nyári Egyetem, 2018. július 9-13.

2018.07.14.

2018. július 9-13. között rendeztük meg második alkalommal Pázmány Campus – Junior Nyári Egyetemet gimnazisták számára a tanárszakos hallgatók bevonásával.

A 45 középiskolással egy hétig csoportokba sorolva foglalkozott 17 tanárszakos hallgató.

Az egy hetes rendezvényen a táborozóink karunk oktatóinak előadásai alapján nem csupán különböző tudományterületekbe pillanthattak be (pl. a kommunikáció- és médiatudomány, az irodalomtudomány, a nyelvtudomány, a pedagógia, a pszichológia, a régészet vagy a történelemtudomány világába), hanem ami a tudásnál fontosabb: műveltséget és lelkiséget, a szellemi látótér kitágulását, az ön- és emberismeret elmélyülését kaphatták ajándékba, olykor egy kis humorral, könnyedséggel is fűszerezve, vagy épp megható személyességgel elmélyítve.

Láthattuk hallgatóinkat, tanárjelöltjeinket valóságos pedagógiai és segítő helyzetekben: megismerhettük pedagógiai erényeiket, tanúi voltunk annak, hogyan szerveződnek csapattá, hogyan támogatják a rájuk bízott gimnazista diákokat. Nagyon büszkék vagyunk rájuk!

Fényképek →

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.