Pedagógus Klub

2019.09.26.

2019. szeptember 26-án egy régi eseménysorozat vette ismét a kezdetét Budapesten.

2019. szeptember 26-án egy régi eseménysorozat vette ismét a kezdetét Budapesten. A Pedagógus Klub eseménysorozat hagyománya nem újkeletű egyetemünk életében. Esztergomban jelenleg is rendszeresen kerülnek megrendezésre szakmai előadások hallgatók és pedagógusok részére. Az eseménysorozat ebben a tanévben Budapesten is újra megszervezésre kerül. Az előadások célja a nevelés aktuális kérdéseihez kapcsolódó témák megismertetése egy szakértő tolmácsolásában, elsősorban katolikus pedagógiai szemléletben. Az első előadó Dr. Gloviczki Zoltán, az Oktatási Hivatal elnöke volt Hogy látja ő? címmel. Egy interaktív beszélgetés során a jelenlévők kérdéseket tehettek fel pedagógiáról, gyermekekről, a szakma kihívásairól, nehézségeiről, esetleges megoldásairól, Dr. Szőke-Milinte Enikő intézetvezető asszony moderálásában. A beszélgetés során szóba került, hogy vajon szükség van-e memoriterekre az oktatás során, van-e még létjogosultsága a digitális világban a kézírásnak, vagy hogy mi is valójában a pedagógus feladata a tanulás folyamatába. Említés szintjén került még szóba az érettségi rendszer esetleges reformja és az új NAT változásai, hatásai.

Események

25.
2026. jún.
BTK
XII. Fraknói Nyári Akadémia
Magyar Tudományos Akadémia PAB-székház
23.
2026. júl.
BTK
Diplomaátadó ünnepség
Szent István-bazilika
16.
2026. okt.
BTK
Dosztojevszkij olvasatai. Hallgatói és doktoranduszi konferencia
Danubianum 111
További események
szechenyi-img-alt