Térségi Tanévnyitó Konferencia 2019 szeptember

2019.09.11.

Egyetemünk már hatodik alkalommal rendezte meg a Térségi tanévnyitó konferenciát. Az ünnepség az esztergomi Iohanneumban került megrendezésre 2019. szeptember 11-én. Az érdeklődőket Dr. Szilágyi Csaba rektori főtanácsadó úr köszöntötte. A szakmai előadásokat az Oktatási Hivatal elnöke, Dr. Gloviczki Zoltán nyitotta meg, aki ismertette a tanév során hatályban lépő jogszabályokat. Majd a Pedagógiai Oktatási Központ által nyújtott lehetőségekről, eddig megvalósult eredményeiről hallhattak előadást a megjelentek Némethné Fülöp Teréziától, a Győri Pedagógiai Oktatási Központ főosztályvezetőjétől. Ezt követően a tanácskozás szekcióban Magócs Éva, igazgató asszony Miért? Önért! – Intézményértékelés a Budapest II. Kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnáziumban címmel tartott hasznos gyakorlati tanácsokkal fűszerezett előadást a pedagógusoknak. Az óvodai szekcióban Dr. Szent-Gály Viola, az Oktatási Hivatal munkatársa, a Kisgyermekkori nevelés támogatása kiemelt európai uniós projekt témavezetője beszélt az új NAT-tervezet óvodapedagógiai aspektusairól.

A tanévnyitó konferencia remélhetőleg nagyban hozzájárult a résztvevő pedagógusok tájékozottságához az induló tanév teendőit és nevelési gyakorlatát illetően.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport