Visszatértek a jubiláló pedagógusok az alma materbe

2019.10.07.

Visszatértek a jubiláló pedagógusok az alma materbe A PPKE BTK esztergomi épületének díszterme adott otthont 2019. október 5-én a jubileumi díszokleveleket átadó ünnepségnek.

Ebben az évben 31 arany, 12 gyémánt, 5 vas, 3 rubin és 5 gránit díszdiploma átvételére jelentkeztek az egyetem jogelőd pedagógusképző intézetében diplomát szerzett és legalább 30 évet a pályán töltött egykori tanítók. Dr. Hidas Zoltán, tudományos dékánhelyettes köszöntőjében kiemelte a pedagógus hivatás jelentőségét, emberi értékeit. Az ünnepségen fellépett az esztergomi Ars Musica kórus (karvezető: Vereckei Attila) és a Vitéz János Katolikus Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola német nemzetiségi tánccsoportja és énekkara (felkészítő tanárok: Jó-Dobronyáné Szollár Éva és Szegő Csaba). Az egyetem örömmel ápolja azt a hagyományt, hogy ünnepélyes keretek között köszönti azokat a pedagógusokat, akik fél évszázad vagy még több év munkáját áldozták arra, hogy a jövő nemzedéket elkötelezett hittel neveljék, oktassák, tudásukat gyarapítsák.

Szeretettel gratulálunk a jubilánsoknak!

Az ünnepségen készült fényképek ide kattintva tekinthetők meg.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport