Esztergomi évzárón a Stephaneum Szakkollégium

2023.06.12.

Június 10-én Esztergom felé vettük az irányt, hogy egy közös kirándulás keretében értékeljük az évet, és kiváló szakmai előadások kíséretében fedezzük fel a várost, meghatározó műemlékeit, intézményeit.

A Keresztény Múzeum volt az első állomás, ahol Balogh Zsuzsanna fantasztikus tárlatvezetése kíséretében megtekintettük hazánk leggazdagabb egyházi gyűjteményét. Innen utunk a Szent Adalbert Rendezvényközpontba vezetett, ahol Dr. Török Csaba c. prépost, egyetemi tanár, plébániai kormányzó várt minket. Egy átfogó előadás részesei lehettünk, mely nem csupán az Esztergomi Hittudományi Főiskola (melyet meg is tekintettünk) képzéseit mutatta be, történelmi példákon keresztül megismerhettük az esztergomi közösségek mindennapjait is. A Szent Adalbert Rendezvényközpontban elfogyasztott ebéd után természetesen meglátogattuk az Esztergomi Bazilikát is, ahol Török Csaba kíséretében a Stephaneum Szakkollégium csapata a turisták számára nem látogatható helyekre is betekintést nyerhetett.

Nincsen kirándulás fagyi nélkül, így volt ez most is. Hazafele fagyizással egybekötött városnézéssel, valamint az idei év tapasztalatainak és a jövő év terveinek bemutatásával, megbeszélésével zártuk utunkat.

Élményekkel és szakmai programokkal teli kirándulás volt, nagyon köszönjük a Stephaneum Szakkollégium minden tagjának ezt az évet is!

Jövőre folytatjuk!