Fiatal óraadóval bővül a tanszék csapata

2023.09.04.

Ágota Barnabás vagyok, az ELTE BTK Filozófia Doktori Iskolájának végzős hallgatója. Fő kutatási területem, és doktori disszertációm témája a hivatás filozófiája. Tágabb szakterületem a normatív etika és a libertárius politikafilozófia. Ezen felül a közgazdaságtan és a filozófia kapcsolata képezi fő érdeklődési körömet.

Alapszakos diplomámat mozgóképkultúrából szereztem a Budapesti Metropolitan Egyetemen. Itt ismertem meg a kultúratudományokat és a művészetfilozófiát, ami olyannyira elkezdett érdekelni, hogy az első adandó alkalommal jelentkeztem az OTDK Filmelmélet szekciójába, ahol Gulyás Péter témavezetésével különdíjat nyertem. Diplomadolgozatom azt a kérdést elemezte, hogy tekinthetjük-e művészetnek a videojátékokat.

A mesterképzést a Liverpooli Egyetem filozófia szakán végeztem, ahol mélyebben megismertem az analitikus filozófiát, és elkezdtem etikával, politikafilozófiával foglalkozni. Az itt töltött időért nagyon hálás vagyok, nemcsak azért, mert megismerhettem Nagy-Britanniát és a brit kultúrát, hanem mert olyan barátokra leltem, akikkel azóta is tartjuk a kapcsolatot a nagy távolság ellenére is. A perfekcionista értékelméletről írt szakdolgozatom témavezetője Ben Bramble volt, akinek jóvoltából megismertem a jólétről és az értelmes életről folyatott kortárs vitákat.

Ezt követően egy évig közigazgatási ösztöndíjasként dolgoztam a szülővárosomban, Sopronban, majd jelentkeztem az ELTE BTK Doktori Iskolájába. Itt Bernáth László témavezetése mellett írom a disszertációmat, ami amellett érvel, hogy a hivatás fogalma megoldást jelenthet a morális túlkövetelés problémájára. A 2023-as tavaszi szemeszterben lehetőségem volt szemináriumot tartani az analitikus egzisztencializmus témakörében.

Nagy rajongója vagyok a modern társasjátékoknak, kedvenceim közé tartozik a Catan és a Colt Express. Szeretek sportot nézni, a Liverpool F.C. és a New England Patriots csapatának szurkolok. Szabadidőmben ezen felül gitározom és ukulelézem. Az utóbbi időben a tánc lett a közös hobbink a feleségemmel, eddig argentin tangóztunk, a jövőben szeretnénk más műfajt is kipróbálni, mint például a rocky vagy a swing. Ha tehetjük, akkor utazunk, az elmúlt években Csehország és Szlovénia volt kedvelt úti célunk. Nagyon kedvelem Bécs és Edinburgh városát, ami talán részben megmagyarázza érdeklődésem az osztrák közgazdaságtani iskola és a skót felvilágosodás iránt.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport