Tárgyfelvétel

2023.02.13.

Neptun Útikalauz Elsősöknek (és Felsőbb Éveseknek) {ANGOLOSOK!}

1. DON'T PANIC!
Mindent meg lehet oldani és általában meg is oldódik, ha nem a tárgyfelvétel első napján, akkor legkésőbb a tárgyfelvétel utolsó napján :) (tárgyfelvétel FEBRUÁR 13. 9h – MÁRCIUS 10. 14h) (TELJES 4 hét!!!, plusz még utólagos tárgyfelvételi/leadási kérelmek 17-ig)

2. Ne a tárgyfelvétel első napja legyen az utolsó menekülés, hogy még az iskolakezdés előtt kipihenje magát. Legkésőbb fél 9-kor vagy lehetőleg előbb már próbáljon belépni a Neptun rendszerbe. Legyen egy órarend összeállítva, lehetőleg egy fontossági sorrenddel, érdemes előbb a szemináriumokra rámenni, az előadásokra mindenki be fog kerülni. Ha nem sikerült valamelyiket felvenni/lefagyott a rendszer/kidobta a rendszer/elbóbiskolt, ismét az első pont lép életbe!

Folyamatosan lesz létszámemelés. A rendszer a következőképpen működik, avagy a létszámemelés szabályai (hogy mindenki élete könnyebb legyen :) :

• Ha az adott kurzuson MINDEN csoport betelt és még NEM ÉRTE el a 15 főt, addig lesz emelés. (Kivételek: CAT (határozott számú a csoport), ha a tanár úgy kérte, esetleg Erasmusosoknak is kell hely stb.)
  • Emelés minden nap 10 órakor és 12 órakor történik (FEBRUÁR 13-tól), fokozatosan, általában 1 fővel.

(Segítségképp: Ez NEM azt jelenti, hogy mágikus módon minden kurzuson hirtelen 10-kor és 12-kor megemelkednek a számok. Ilyenkor kb. egy 10-15 perces időtartam alatt fog mindegyiken változni a létszám, ilyenkor azt kell sasszemmel figyelni, amelyiket az ember nagyon akarja!)
Tudom, ez nem túl jó így, de sajnos ez egy ilyen aki-kapja-marja játék.
Általános szabály: Ha valaki nem került be valahova és szeretne mindenképp abba a csoportba járni, érdemes e-mailt írni az adott tanárnak, elmagyarázni benne mit szeretne, és ha ő megengedi, akkor a későbbiekben felkerül abba a csoportba. Természetesen ez is limitálva van, egy idő után annyian lesznek a csoportban, hogy az arányos eloszlás miatt a tanár is azt fogja mondani, másik csoportot válasszon. Mindig legyen B terv. (Limitet emelni azonban maga az oktató nem tud, arra csakis a titkárságon nekem van megfelelő Neptun-hozzáférésem!)

• E-mailt írni lehet a titkárságnak: angol@btk.ppke.hu, valamint telefonálni +36 70 657 6301.

Plusz: egy kis illemtan
;)

HELYTELEN telefonbeszélgetés (megtörtént eset alapján...):
- Angol tanszék, tessék?
- LÉTSZÁMEMELÉS KELL!!!
- Jó napot kívánok! Melyik tantárgy, melyik csoport?
- MINDEGYIK!!!
- Rendben, lesz létszámemelés 10 órakor és 12 órakor.
- ÉS MÉGIS MENNYIVEL?
- Fokozatosan egy fővel.
- AZ NEM ELÉG.....(kagyló lecsap)

HELYES telefonbeszélgetés:
- Angol tanszék, tessék?
- Jó napot kívánok, XY vagyok és érdeklődnék, hogy ezen és ezen a tárgyon mikor és hogyan lesz létszámemelés?
- 10 órakor és 12 órakor emelünk 1 fővel azon kurzusokon, ahol minden csoport betelt és még nem érte el a 15 főt. Figyelje nagyon, amelyiket szeretné, és remélem sikerül rá bejutnia. Ha nem, írjon egy e-mailt minél előbb az adott tanárnak, vagy esetleg nézzen egy másik csoportot, ha befér a másik időpont az órarendjébe.
- Köszönöm, viszonthallásra.
- Viszonthallásra.

NAGYON FONTOS!!!
Nagyon kérem, SENKI, még véletlenül SE írjon rám hajnali 4-kor a Facebook-on (meg máskor se :) , az nem arra van kitalálva (bár mostanság az insta a menő, és én is megöregedtem, de azért van instám, bár már biztos az is gáz...)! NEM FOGOK RÁ VÁLASZOLNI!
(Nem azért, mert bunkó vagyok, hanem mert a 14-16 órás napi munka és otthoni műszak után szeretnék kicsit aludni, hogy aztán reggel alig lehessen kirángatni az ágyból az oviba indulót, és nincs az a mennyiségű Sam, a tűzoltó és pillecukor, amivel rá tudom venni, hogy hamarabb induljunk és ne húzza az időt, így mindenki baromira elkésik, én pedig arra a napra darabolós gyilkossá válok.)

Erre van a fenti telefonszám és e-mail. Valamint az Anglisztikás csoportok nagy részében szintén szoktam hozzászólni, segíteni.
Tudom, ez elég dedósan hangzik, meg nekem is így kevesebb vicces sztorim lesz a tárgyfelvétel végén, de ezt a kockázatot muszáj vállalnom.

Deák Barbara

May be an image of 1 person and text that says "ONE DOES NOT SIMPLY ASK FOR ANOTHER PLACE ON A COURSE"

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108