Szuperkurzus 2017

2017.01.22.

Az első nyolc szuperkurzusunk hagyományai alapján olyan nyelvtudományi programot kívánunk szervezni, amely sajátos módon egyesít egy konferenciát és egy tömbösített kurzusokból álló tanulmányi modult. Konferencia annyiban, hogy nyelvtudományi szakmánk négy kiváló képviselője ismerteti legfrissebb kutatásait a magyar nyelvközösség legkülönfélébb helyeiről érkező kollégák és különböző tanulmányi szinteken álló diákok előtt. Ebből oly módon lesznek kurzusok, hogy az országos rendezőbizottság tagjai saját egyetemeiken meghirdetnek olyan órákat (bármelyik tanulmányi szinten), amelyeken fel lehet dolgozni a négy előadó anyagait, majd az azok által rendelkezésre bocsátott tesztek alapján leosztályozzák a hallgatóikat.

Előadások:

• Surányi Balázs (PPKE): Syntax/Szintaxis
  • Schirm Anita (SzTE): Pragmatika
  • Szabó Mária Helga (SignAll Technologies): Jelnyelv
  • Hoffmann Ildikó, Bagi Anita, Farmasi Lilla, Szendi István (SzTE): Kognitív zavarok

A szuperkurzus honlapja >>

Az Örökkévalóság megörökítése: a jeruzsálemi örmény fotográfia
Magyar Képzőmüvészeti Egyetem
Sophianum 111-112