Első helyezés

2021.01.04.

Bernáth László és Paár Tamás nyerte meg az Oxford University Essay Competition for Central and Eastern European Perspectives on Science, Theology and Philosophy 2020-as kiírását. Responsibility First című pályaművükben amellett érvelnek, hogy ha valaki racionálisan fogadja el a moralitás egy olyan felfogását, amely szerint csakis a morális kötelességek rendelkeznek saját jogukon jelentős normatív erővel, úgy saját magának akkor is racionálisan tulajdoníthat morális felelősséget, ha emellett nem rendelkezik elégséges bizonyítékokkal. A szerzők, akik nemcsak tanszékünk korábbi hallgatói, hanem jelenlegi, illetve felkért oktatói, meghívást kaptak, hogy győztes tanulmányukat Oxfordban is előadják.
A nyertes pályamű előzménye itt olvasható: Bernáth László – Paár Tamás: Szabad-e hinnünk az erkölcsi felelősségben? In Magyar Filozófiai Szemle 61 (2017) 3. 9–30.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport