Fides et ratio im Kontext

2020.12.30.

A Fides et ratio im Kontext: Theologische und philosophische Annäherungen című kötet a 2018 szeptemberében a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen megrendezett nemzetközi konferencia anyagát tartalmazza. A konferencia az 1998-ban Szent II. János Pál Pápa által közreadott Fides et ratio enciklika és az ugyanebben az évben a Szent Pápa által szentté avatott Szent Terézia Benedikta, Edith Stein, tiszteletére állít emléket, a Szent Pápa által az enciklikában értelmezett keresztény filozófia kérdéseinek és lehetőségeinek vizsgálatán keresztül.
A konferencia a Mezei Balázs által 2010-óta szorgalmazott Fides et ratio programsorozat keretei között valósult meg. A kötet megjelentetését a Pázmány Péter Katolikus Egyetem 2020-as Publikációs Pályázata támogatta. A kötet szerzői: Gergely Bakos, O.S.B. – Christof Betschart, O.C.D. – Rocco Buttiglione – László Gájer – Hanna-Barbara Gerl-Falkovitz – István M. Fehér – Franz-Xaver Heibl – Grzegorz Holub – Anna Jani – Agnieszka Lekka-Kowalik – Balázs M. Mezei – Attila Puskás – Mátyás Szalay – Szabolcs Anzelm Szuromi, O.Praem. – Krisztián Vincze – Peter Volek – Michael Wladika – Holger Zaborowski – Beate Beckmann-Zöller.

Magyar Kurír beszámolója a kötetről itt olvasható

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.