Segít-e a filozófia?

2017.10.27.

Az ókorban nem volt kérdéses, hogy mi a filozófia egyik, ha nem a legfontosabb feladata: az egyénnek segíteni abban, hogy jó életet éljen. De vajon ma is érvényes-e ez a felfogás? A filozófiának még mindig van-e mondanivalója arról, hogy hogyan lenne érdemes élni az életünket, vagy jobb lenne, ha a filozófia csupán részletkérdésekre koncentrálna? Vajon van-e olyan belátása a filozófiának életünk vezetésével kapcsolatban, amelyet minden, a kérdéssel foglalkozó filozófus oszt, vagy csupán versengő filozófiai iskolák léteznek? Érdemes-e bízni valamelyik ilyen iskolában, és ha igen, miért? Egyáltalán: hogyan lehetséges az, hogy filozófiai elméletek alapján képesek lehetünk irányítani életünket, hiteinket, vágyainkat, melyek irányítása a mindennapi tapasztalat szerint nem is olyan könnyű?

Egy csésze tea és sütemény mellett vitatjuk meg ezeket és más hasonló kérdéseket meghívott beszélgetőpartnereinkkel, akik ezúttal Nemes László (EKE) és Sárkány Péter (EKE) lesznek.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport