Gyermekfilozófia

2022.12.01.

A kolozsvári a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Magyar Filozófiai Intézetének adjunktusa a gyermekfilozófia módszereibe és a kolozsvári gyermekfilozófiai klub tevékenységébe nyújt betekintést 2022.12. 1-én 10.15-től a 304 teremben. Az előadásra mindenkit szeretettel várunk.

Kolozsváron 2016 óta a megyei könyvtár több fiókjában is sor kerül román, angol és magyar nyelvű gyermekfilozófiai klub-foglalkozásokra az egyetem Filozófiai Intézeteiben tanító oktatók és doktoranduszok irányításával. A foglalkozások a megértő-értelmező, közös, élményszerű olvasást és kritikai gondolkodást szeretnék ösztönözni non-formális tevékenységek keretében, nemcsak az iskolákban, de iskolán kívüli közösségi terekben is. A klubtevékenységek alkalmával a gyerekek az erényekről, igazságosságról, barátságról, bátorságról, az igazságról és hazugságról, környezetvédelemről, művészetről, hitről, stb. olvasnak és beszélgetnek.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport