Isten hozta, Tanárnő!

2021.09.08.

Részeg Imola jelenleg az ELTE BTK Filozófia Doktori Iskolájának végzős hallgatója. Fő kutatási területe, ami egyben a doktori disszertációjának a témája is: a mentális zavarok fenomenológiája. Tágabb szakterülete a XX. századi kontinentális filozófia, ezen belül pedig leginkább a fenomenológia. Az utóbbi időben a pszichológia, a pszichiátria és a filozófia határterületei, ezek ötvözésének a lehetőségei foglalkoztatják. Fontosabb publikációi is ebbe a témakörbe illeszkednek:

A normalitás és az abnormalitás problémája Merleau-Ponty filozófiájában. Erdélyi Múzeum, 4/202.
Interszubjektivitás és Idő Husserlnél. In Többlet Filozófiai Folyóirat. 2020/2.
The Normality of the Consciousness and the Normality of the Body. Husserl's Contradictory Views on Normality. Studia Universitas Babes-Bolyai Philosophia, Vol 66. 2021/1.
A traumatizált szubjektum pszichoanalitikus és fenomenológiai megközelítései. In Többlet Filozófiai Folyóirat 2019/1.
A trauma fenomenológiai megközelítése és ennek etikai vonatkozásai. In Ungvári Zrínyi Imre (szerk.): Trauma, neheztelés, harag – egyéni és szociális tehertételek, Pro Philosphia Kiadó, Kolozsvár, 2020.

A Többlet című kolozsvári filozófiai folyóirat szerkesztője. A Covid-járvány előtt aktívan részt vett az ELTE BTK filozófiai műhelyének, a FILKO-nak az életében. Előadássorozatot szervezett, előadásokat tartott és közreműködött más események megvalósításában is.

Korábban a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem csíkszeredai campusán tanított a kommunikáció- és társadalomtudomány körébe illeszkedő tárgyakat, illetve a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetemen oktatott klasszikus német filozófiát. Ugyanitt szerzett diplomát filozófiából és kommunikációtudományokból, majd később a Károli Gáspár Református Egyetemen mentálhigiénés szakember képesítést kapott.
Dolgozott újságíróként, de a kommunikációs szakma egyéb olyan területein is, mint a PR, a kultúra- és a művészetszervezés. A tavaly a Barabási Albert-László által vezetett BarabásiLab és a Ludwig Múzeum közreműködésében megvalósult, Rejtett Mintázatok. A hálózati gondolkodás nyelve című nagyszabású kiállítás megszervezésében működött közre.


Három éve a Feldmár Intézetben is dolgozik, ahol egy Pszicho-Filo Műhely című, életfilozófiai kérdéseket tematizáló beszélgetős műhelyet vezet. Emellett még önkénteskedik a Sotéria Menedék nevű segítő szervezetben.

Nagyon szeret a természetben lenni, hegyekben, erdőkben túrázni, de a tenger is nagy szerelme. Igyekszik környezettudatos életformát gyakorolni, úgyhogy az utóbbi időben keveset utazik. Szabad idejében leginkább kirándul vagy olvas, de szeret színházba, kiállításokra és moziba is járni. Hosszútávfutó, jóga és Vipassana-gyakorló.

Események

13.
2024. júl.
BTK
Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
25.
2024. júl.
BTK
Diplomaátadó ünnepség
Budapest, Szent István-bazilika
13.
2024. szept.
BTK
Boldog Gizella Zarándoklat
Veszprém
04.
2024. dec.
BTK
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport
További események
szechenyi-img-alt