Pályázati felhívás

2015.04.17.

A PPKE BTK Filozófia Tanszéke pályázatot hirdet a PPKE BTK hallgatói számára filozófiai problémák feladvány formájában való megfogalmazására.
A szabadon választott (akár már mások által is feldolgozott) problémát a namitgondolsz.hu stílusában kell bemutatni, vagyis
• zsargontól mentesen, laikusok számára is érthetően,
• eredeti, szellemes megfogalmazásban,
• dilemmát, nyitott kérdést formálva belőle,
• maximum 500 szóban,
• legalább egy, legfeljebb három képpel illusztrálva.
A pályázatot esztétikusan szerkesztett formában Word vagy PDF formátumban a filozofiafeladvany@gmail.com címre várjuk. Leadási határidő: 2015. április 17. A fájl tartalmazza a készítők nevét, szakját és Neptun-kódját is! A pályázatra egyénileg, párban vagy csoportosan is lehet nevezni, de minden nevező a kar hallgatója legyen. Ugyanaz a szerző több pályaművet is benyújthat, és egy személy több párosnak vagy csoportnak is a tagja lehet.

A pályázatok elbírálása
A benyújtási határidő után a pályázók neve és a pályázatok nyilvánossá válnak.
A pályaműveket a szöveg előzetes plágiumszűrése után két zsűri bírálja el, és egymástól függetlenül rangsorolja, vagyis ugyanaz az alkotás mindkét zsűritől kaphat díjat.
• A tanárzsűri a Filozófia Tanszék főállású és óraadó oktatóiból, valamint a namitgondolsz.hu szerkesztőiből áll, és első, második és harmadik helyezettet állapít meg.
• A diákzsűri a tanszékhez kötődő hallgatókból áll, és egy különdíjat ítél oda. 2015. május 3-ig minden filozófia szakirányos vagy filozófia minoros BA hallgató, Filozófia MA, Etikatanár MA, Filozófiatanár MA szakos hallgató és osztatlan képzési rendszerben tanuló Etikatanár szakos hallgató elektronikus levél formájában (filozofiafeladvany@gmail.com) nevének, szakjának, Neptun-kódjának feltüntetésével leadhat egy szavazatot.
Eredményhirdetés az utolsó előtti tanítási héten.

A pályázatok díjazása
Alkalmas pályázatok beérkezése esetén a legjobb pályaművek felkerülnek a tanszék honlapjára, és alkotóik pénzjutalomban is részesülnek.
• 1. helyezés: 20.000 forint
• 2. helyezés: 10.000 forint
• 3. helyezés: 5.000 forint
• Különdíj: 10.000 forint