3. tanszéki nap

2023.10.11.

Gyakorlatműhely, Könyvünnep, Filozófus Bingó

Az immár harmadszorra megrendezett tanszéki nap három programból áll.  

Délelőtt Máriás Leonárd gyakorlat műhelyére kerülsor. A résztvevők arra a kérdésre keresik a választ, milyen eszközökkel gyakorolhatjuk a filozófiát a saját bőrünkön megtapasztalva. Másképpen fogalmazva, hogyan válhat a filozófiai gondolkodás az életet alakító cselekvéssé. A gyakorlás csoportos filozófiai párbeszéd formájában történik. A résztvevők filozófiai gyakorlatok segítségével kísérletet tesznek az együtt gondolkodásra, az egymásra figyelésre, a másik nézőpontjába való átlépésre. 

Délután oktatóink új köteteinek megjelenését ünnepeljük.

Bernáth Lászlóval Létezik-e szabad akarat? című monográfiája apropóján Hankovszky Tamás beszélget: a könyvről is, de még inkább arról, aki ilyen könyvet írt: a sorok mögött rejtőző szerzőről.

A Paár Tamás fordította kötetből (Alvin Plantinga: Tudás és keresztény meggyőződés) a Szívünkben megerősítve című fejezetet olvassa fel Dudás Demeter színész, bevezetőt mond a fordító, reflexióit megosztja Bagyinszki Ágoston, Schmal Dániel és Szeiler Zsolt.

Az estét közös játékkal, kötetlen beszélgetéssel töltjük egy arra minden tekintetben alkalmas helyen.

Események

26.
2025. ápr.
BTK
Alkalmassági vizsgára felkészítő tanfolyam
Esztergom, Iohanneum 213
13.
2025. máj.
BTK
Heidegger and the Judeo-Christian Tradition
Danubianum 814
13.
2025. máj.
BTK
Médiaműhely - Könyvbemutató
Danubianum 007
13.
2025. máj.
BTK
Angol-Amerikai Intézet tanévzáró est
Danubianum 412
14.
2025. máj.
BTK
Angol Reneszánsz Kutatócsoport est
Danubianum 412
15.
2025. máj.
BTK
A piramisok árnyékában. Identitás, politika, és társadalom a mai Egyiptomban
Sophianum 112
További események
szechenyi-img-alt